Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaŚwiatowy Dzień Autyzmu w IPS nr 3

Światowy Dzień Autyzmu w IPS nr 3

dzienautyzmuPrzedszkolaki z Trójki włączyły się w obchody Dnia Świadomości Autyzmu, fot. IPS nr 3

 

„Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami” takie hasło towarzyszyło przez cały tydzień przedszkolakom z Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3. Wszystko w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

 

 

Obchodzony jest on corocznie, 2 kwietnia. Dzień ustanowiony został w styczniu 2008 roku, a jego głównym przesłaniem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. Symbolem solidarności z osobami chorującymi na autyzm jest kolor niebieski i motyl.

 

W obchody tego dnia po raz kolejny już włączyła się społeczność Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3. Chodziło o to, by przybliżyć dzieciom świat ich rówieśnikom ze spektrum zaburzeń autystycznych.

 

Przez cały mijający tydzień w IPS nr 3 realizowane były liczne inicjatywy przybliżające ten temat, a także problem dyskryminacji osób ze spektrum autyzmu. Dzieci przychodziły do przedszkola ubrane na niebiesko, czytano wspólnie książki oraz oglądano filmy i prezentacje multimedialne dotyczące autyzmu. Każda z grup przygotowała także pięknego niebieskiego motyla – symbol autyzmu. W całą akcję włączyli się również rodzice przedszkolaków z Trójki, biorąc udział w konkursie. Polegał on na przygotowaniu rodzinnych zdjęć z wykorzystaniem niebieskich akcesoriów oraz rymowankę poświęconą autyzmowi. Chętnych, by wziąć w nim udział nie brakowało.

 

ADA

{vembed F=1027935541472802}