Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaŚwiętowaliśmy jubileusz Strefy Kobiet

Świętowaliśmy jubileusz Strefy Kobiet

 Strefa Kobiet, jeden z klubów MCK-u, działa od 2008 roku Strefa Kobiet, jeden z klubów MCK-u, działa od 2008 roku

 

Strefa Kobiet działająca przy Miejskim Centrum Kultury świętowała jubileusz. To miejsce tworzone przez kobiety dla kobiet działa już od 15 lat. Spotkanie było okazją do wspomnień, życzeń, ale też zaprezentowania talentów m.in. pań, które tworzą właśnie Strefę Kobiet.

 

 

Strefę Kobiet tworzą panie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Dzielą się swoimi pasjami i zainteresowaniami, uczestniczą w warsztatach, zajęciach, wspólnie chodzą do kina, na koncerty czy spektakle teatralne. Strefa Kobiet działa już od 15 lat. Jubileusz świętowano w minioną niedzielę, 12 marca. To był ciekawy poetycko-muzyczny wieczór przygotowany właśnie przez panie ze Strefy. Nie zabrakło również wspomnień i życzeń. – Gratuluję pięknego jubileuszu, który właśnie obchodzi Strefa Kobiet. Od piętnastu lat tworzycie wspaniałe miejsce w Miejskim Centrum Kultury. Przestrzeń, gdzie najważniejsze są kobiety, ich pasje, marzenia, talenty. Jestem Wam ogromnie za to wdzięczna. Cieszę się, że w tym zabieganiu i pędzie, które towarzyszy dziś niemal każdemu, znajdujecie czas dla siebie. To wspaniałe, że na mapie Bełchatowa jest punkt, gdzie możecie zapomnieć o szarości dnia codziennego, monotonii i stresie. (…) Wasza Strefa to miejsce tworzone przez kobiety dla kobiet. Z całego serca dziękuję za to Wam wszystkim. (…) Życzę kolejnych lat tak wspaniałej działalności – napisała w liście prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, który podczas jubileuszu odczytała wicedyrektor MCK-u Paulina Broncel.

 

Niezwykle ciepło o swojej Strefie wypowiadają się panie, które ją tworzą. – Strefa Kobiet to magiczne miejsce, są tu bardzo fajne dziewczyny, jest bardzo dobra energia i dużo pozytywnych emocji. Rozumiemy się nawzajem, słuchamy. Jeśli nie chcesz dziś rozmawiać, to po prostu siedzisz i pijesz herbatę, chcesz się podzielić swoją pasja, to się dzielisz. Dlatego serdecznie zapraszamy panie do Strefy Kobiet. Spotkania odbywają się w czwartki w sali plastycznej Gigantów Mocy o godz. 18:00 – mówi pani Anna.

 

Z kolei pani Agnieszka zwraca uwagę na to, jak wiele ciekawych rzeczy wspólnie robią. – Bardzo lubię Strefę Kobiet. Spotykamy się, sporo rozmawiamy, robimy dużo fajnych rzeczy. Były pokazy makijażu, specjalistka uczyła nas profesjonalnego doboru biustonosza, wspólnie gotowałyśmy, a przed świętami robimy przepiękne stroiki, którymi później obdarowujemy najbliższych. Można tutaj odkryć zdolności, jakie w nas drzemią. Ja na przykład odkryłam w sobie umiejętności plastyczne. Nigdy tego nie robiłam, teraz uwielbiam – opowiada pani Agnieszka.

 

Pani Janina podkreśla natomiast, że Strefa Kobiet to miejsce, w którym można odkryć swoją kobiecość. – To odskocznia od codzienności. Dziś wszyscy biegniemy, nie ważne czy pracujemy czy jesteśmy na emeryturze, cały czas, gdzieś się spieszymy, coś gonimy. Dla mnie to miejsce gdzie możemy się zatrzymać, w którym dzielimy się doświadczeniami i swoimi pasjami, bo każdy ma inne. To miejsce, w którym można zobaczyć, że oprócz tego, że jesteśmy żonami, matkami, babciami, jesteśmy przede wszystkim kobietami. Możemy tutaj odkrywać właśnie swoją kobiecość i zrobić coś ciekawego właśnie dla siebie – dodaje pani Janina.  

 

ADA

 

>>> Zobacz fotorelację z jubileuszu Strefy Kobiet

 

Spektakl był połączeniem muzyki z autorską poezją Spektakl był połączeniem muzyki z autorską poezją

Do Strefy Kobiet dołączyć można w każdej chwili, spotkania odbywają się w czwartki w Gigntach Mocy od godz. 18:00 Do Strefy Kobiet dołączyć można w każdej chwili, spotkania odbywają się w czwartki w Gigntach Mocy od godz. 18:00