Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościŚwiętuj Dzień Babci i Dziadka z Akademią Seniora

Świętuj Dzień Babci i Dziadka z Akademią Seniora

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, trzeba się jednak wcześniej zapisać Udział w spotkaniu jest bezpłatny, trzeba się jednak wcześniej zapisać

 

Zapraszamy na spotkanie w ramach Akademii Seniora. Tym razem będzie ono poświęcone obchodom Dnia Babci i Dziadka. Będą występy solistek, wspólne śpiewanie, słodki poczęstunek. Na uczestników czeka też niespodzianka.

 

Akademia Seniora to jeden z projektów, który skierowany jest do bełchatowian 60+. Wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską realizuje go Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Aktywizacja, integracja, budowanie poczucia bezpieczeństwa – to główne zadania, jakie przyświecają projektowi.

 

– Naszym celem jest przekazanie starszym mieszkańcom Bełchatowa wiedzy na różne dotyczące ich tematy. Jednocześnie chcemy pomóc rozwijać ich umiejętności, ale także umożliwić dzielenie się swoimi doświadczeniami. Spotkania, jakie organizujemy w ramach Akademii mają charakter warsztatowy – tłumaczy Sylwia Witkowska, dyrektor bełchatowskiego MOPS-u.

 

Przed seniorami kolejne spotkanie. Odbędzie się ono w poniedziałek, 23 stycznia o godz. 16:00 w Centrum Współpracy i Inicjatyw Społecznych (pl. Wolności 10). Będzie ono okazją, aby uczcić zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji wystąpią dla seniorów Martyna Kruk i Julia Cabaj. Będzie też wspólne śpiewanie, zabawa, słodki poczęstunek i niespodzianka przygotowana przez dzieci ze świetlicy Ster i Promyk.

 

– Przyjść może każdy. Zapraszamy także tych seniorów, którzy nie są dziadkami. Zapewniam, że jak zawsze będzie to miło spędzony czas – mówi Mira Ciesielska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie.

 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, trzeba się jednak wcześniej zapisać. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem tel. 798 910 109 w godzinach pracy bełchatowskiego MOPS-u.

 

ADA

 

Plakat promujący spotkanie w ramach Akademii Seniora