Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSzachiści z "Jedynki" z kolejnymi sukcesami

Szachiści z „Jedynki” z kolejnymi sukcesami

Bełchatowscy szachiści zdobywają coraz wyższe lokaty w rankingach ogólnokrajowychBełchatowscy szachiści zdobywają coraz wyższe lokaty w rankingach ogólnokrajowych

 

Młodzi szachiści z UKS Jedynka swoje ostatnie występy w kilku turniejach zakończyli ze sporymi sukcesami. Kilkanaście medali, w tym indywidualne i drużynowe, a do tego kilka awansów – taki jest bilans ostatnich startów podopiecznych Kazimierza Kwapisiewicza oraz Tomasza Pacholca.

Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” przy Szkole Podstawowej nr 1 działa już od kilku lat. Obecnie zrzesza kilkudziesięciu szachistów, którzy regularnie udowadniają, że na polskiej scenie szachowej są jednymi z poważniejszych graczy i gotowi są sięgać po najwyższe trofea. Z ostatnich turniejów, które na przełomie września i października odbyły się w Spale i Poroninie, przywieźli kilkanaście medali.

W rozegranych Mistrzostwach Młodzików woj. łódzkiego i świętokrzyskiego w Spale (17-19 września) dziewczęta i chłopcy do lat dziesięciu znaleźli się w pierwszych dziesiątkach turnieju. Mowa o: Małgorzacie Kruszewskiej (3 miejsce), Zuzannie Grad (4 miejsce), Alicji Lewińskiej (7 miejsce), Barbarze Grad (9 miejsce), Natalii Kozub (10 miejsce) i Monice Kozub (12 miejsce). Jeśli chodzi o chłopców, ostatecznie zajęli miejsca od 2 do 12: Franciszek Skrzypiec (2), Jan Szymczyk (3), Adadm Haładaj (4), Alan Knapik (7), Kajetan Michalczyk (9), Mateusz Banasiak (11) i Jakub Ferliński (12). Godny odnotowania jest fakt, że w rankingu drużynowym „Jedynka”zdobyła pierwsze miejsce.

Kilka dni później, między 21 a 25 września, także w Spale, odbyły się Mistrzostwa Międzywojewódzkie (LD+SK) w szachach klasycznych w ramach Eliminacji strefowych do Mistrzostw Polski Młodzików oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Juniorów 2021. I z tego turnieju zawodnicy „Jedynki” przywieźli 7 medali oraz 9 awansów. Wśród najlepszych w poszczególnych grupach wiekowych znaleźli się:

  • C-13: Szymon Urban (1 miejsce) oraz Maciej Turowski (2 miejsce),
  • D-13: Adrianna Banasiak (2 miejsce) i Adrianna Semeradt (3 miejsce),
  • C-11: Oliwier Gawlik (3 miejsce),
  • C-9: Franciszek Skrzypiec (1 miejsce), Jan Szymczyk (2 miejsce), Alan Knapik (3 miejsce),
  • D-9: Małgorzata Kruszewska (2 miejsce).

W klasyfikacji drużynowej także w tych zawodach ekipa z UKS „Jedynka” zajęła pierwsze miejsce. Warto również wspomnieć, iż Jan Szymczyk uzyskał normę na II kategorię szachową.

 

Ostatnie rozgrywki, w jakich startowali młodzi bełchatowscy szachiści, to Drużynowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w szachach dla klas I-III. Odbyły się one w Poroninie między 14 a 18 października. Uczniowie z SP 1 w składzie: Franciszek Skrzypiec, Oliver Jaśkiewicz, Mateusz Banasiak, Małgorzata Kruszewska oraz Dorian Jóźwicki, zajęli drużynowo 3 miejsce. Dodatkowo Małgorzata Kruszewska zajęła indywidualnie 3 miejsce wśród wszystkich zawodniczek grających.

 

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów.

 

>>> Fotogaleria z ostatnich startów UKS „Jedynka”

 

AP

fot.: UKS „Jedynka”

 

W zajęciach szachowych w UKS "Jedynka" udział biorą dzieci w różnym wiekuW zajęciach szachowych w UKS „Jedynka” udział biorą dzieci w różnym wieku