Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaTrójka: zmiany na stanowisku dyrektora

Trójka: zmiany na stanowisku dyrektora

 

Nowo wybrana dyrektork swoje obowiązki pełnić będzie od 1 września 2019 r.Nowo wybrana dyrektor swoje obowiązki pełnić będzie od 1 września 2019 r.

Uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 kolejny rok szkolny rozpoczną z nową panią dyrektor. Od 1 września szkołą zawiadywać będzie Beata Walenczak-Frukacz. Akt powierzenia nowej dyrektor wręczył wiceprezydent miasta Łukasz Politański.

 

Przez najbliższe pięć lat w fotelu dyrektora Trójki zasiadać będzie Beata Walenczak-Frukacz. To właśnie ona wygrała konkurs na dyrektora, który odbył się 28 sierpnia. Swoje obowiązki zacznie pełnić 1 września 2019 roku. Kadencja nowo wybranej dyrektor zakończy się w sierpniu 2024 roku.

– Gratuluję i dziękuję, że podjęła się Pani tego niełatwego zadania. Kierowanie szkołą wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale też poświęcenia. Życzę powodzenia i sukcesów w prowadzeniu placówki – powiedział wiceprezydent miasta Łukasz Politański, wręczając nowej dyrektor akt powierzenia.

.
Magister Beata Walenczak-Frukacz ma 17-letni staż pracy pedagogicznej i – co ważne – kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu placówek oświatowych. Od 2011 roku była dyrektorem Gimnazjum w Domiechowicach, a przez ostatnie dwa lata pracowała na stanowisku wicedyrektora Szkoły Podstawowej w Dobrzelowie. Nowa dyrektor jest nauczycielem dyplomowanym, uczy matematyki, fizyki i chemii. Posiada również uprawnienia do nauczania geografii oraz informatyki. Skończyła także pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą z elementami profilaktyki. Można tylko dodać, że doświadczenie, sumienność, zaangażowanie i kreatywność – to nie jedyne walory nowej pani dyrektor.

Jak podkreśla Beata Walenczak-Frukacz, pomysłów na kierowanie placówką ma dużo, a przy tym jest pozytywnie nastawiona, pełna energii i gotowości do pracy. – Na pewno dążyć będę do tego, by w placówce zapanowała równowaga, a edukacja dzieci była na jak najwyższym poziomie. Moje działania chciałabym oprzeć na współpracy z rodzicami, nauczycielami i pracownikami administracyjnymi – powiedziała dyrektor Walenczak-Frukacz.

KZB