Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportSprawdzali swoją sprawność i wiedzę

Sprawdzali swoją sprawność i wiedzę

Wręczenie nagród w turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi
Zawodnikom i zwycięzcom pogratulował wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz
Powiatowe eliminacje turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi, które patronatem honorowym objęła prezydent Mariola Czechowska, za nami. O prawo startu w finale wojewódzkim walczyła młodzież z pięciu bełchatowskich szkół ponadpodstawowych. Ogromnej wiedzy oraz sprawności fizycznej pogratulował im m.in. wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Już po raz czwarty Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi organizuje turniej dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W eliminacjach powiatowych, które w Bełchatowie odbyły się we wtorek 5 marca, udział wzięły drużyny z pięciu szkół ponadpodstawowych z naszego miasta. W każdej z czteroosobowych ekip wystąpiły dwie dziewczyny i dwóch chłopców.

– Do eliminacji szkolnych zgłosiło się naprawdę wielu chętnych. Ta czwórka, która tutaj dzisiaj reprezentuje „Mickiewicza” najlepiej poradziła sobie z zadaniami. Większość z nich wiąże swoją przyszłość zawodową z wojskiem bądź właśnie z policją – mówi Filip Polak, nauczyciel wychowania fizycznego w III LO.

Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi. Zmierzyli się z testem i torem przeszkód

Zawodnicy zmierzyli się w dwóch etapach. Pierwszy – teoretyczny – składał się z 30 pytań. Wśród nich m.in. dotyczące wiedzy o społeczeństwie oraz bezpieczeństwa. Drugi etap zaś to policyjny tor przeszkód. Pokonanie go wymagało nie lada sprawności fizycznej. Zawodnicy musieli bowiem zmierzyć się m.in. ze skokiem przez skrzynię, rzutem piłką lekarską czy biegiem przez płotki.

– Robimy wszystko, aby pozyskać kandydatów do służby w policji. Podobnie o tych kandydatów walczą inne służby mundurowe. A taka praca ma mnóstwo plusów. Mam tutaj na myśli, chociażby stabilność zatrudnienia. Dlatego cieszę się, że wielu młodych ludzi wyraża zainteresowanie służbą. A takie turnieje, jak ten dzisiejszy, pokazują młodym, że warto w przyszłości założyć mundur – mówi podinsp. Wojciech Auguścik, pierwszy zastępca komendanta policji w Bełchatowie.

Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi patronatem honorowym objęła prezydent Mariola Czechowska. Jak podkreśla wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz, to wyraz troski o bezpieczeństwo mieszkańców, a także o to, by o bezpieczeństwo dbać wspólnie z młodzieżą.

– To naprawdę bardzo cieszy, że młodzi mieszkańcy Bełchatowa tak mocno angażują się w takie działania. Inwestycja właśnie w młodzież i bezpieczeństwo to bardzo ważna sprawa. Widać, że działania, które miasto podejmuje w tym zakresie, a więc m.in. inwestycja w infrastrukturę drogową i edukację, przynoszą efekty. Kolejny rok z rzędu w naszym mieście nie było wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W tym miejscu chciałbym zaapelować do wszystkich bełchatowian: dbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo – podsumowuje wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Zwycięzcy pojadą na finał wojewódzki

Ze wszystkimi zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna z I LO, i to właśnie ona powalczy o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi podczas finału wojewódzkiego. Ten zaś odbędzie się 12 kwietnia 2024 roku na terenie MOSIR-u w Łodzi. Warto w tym miejscu nadmienić, że trzecie miejsce w bełchatowskich eliminacjach zajęła ekipa z miejskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza.

Młodzież podczas konkurencji sportowej. Turniej o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi
Na zwodników czekało kilka sprawnościowych konkurencji
Młodzież rozwiązująca test. Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi
Test wiedzy to kolejne zadanie, z którym zmierzyły się drużyny

Obejrzyj fotogalerię:

>>> Turnieju o Puchar Komendanta Wojewódzkiego w Łodzi