Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaUczniowie "Ósemki" w hołdzie żołnierzom niezłomnym

Uczniowie „Ósemki” w hołdzie żołnierzom niezłomnym

Podczas akademii uczniowie zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzycznyPodczas akademii uczniowie zaprezentowali patriotyczny montaż słowno-muzyczny

 

„Uwierz Polsko, naszej wiary nie zabraknie nam” – to hasło przewodnie akademii, która w miniony piątek, 3 marca, odbyła się w Szkole Podstawowej nr 8. Uroczystość towarzyszyła miejskim obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

 

– Nasza historia dobitnie pokazuje, że Polacy kochają wolność, ale wolność rozumianą jako niepodległość, jako samostanowienie. I żołnierze wyklęci są tego dobitnym przykładem – mówił podczas uroczystej akademii w SP nr 8 wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

I to właśnie pamięć walczących w antykomunistycznym podziemiu uczcili uczniowie „Ósemki”. Były pieśni i piosenki patriotyczne, a także wiersze poświęcone walce niezłomnych o wolną i niepodległą Polskę. Wszystkie przypominały o dziesiątkach tysięcy żołnierzy, którzy po zajęciu naszego kraju przez Armię Czerwoną i włączeniu połowy jego terytorium do ZSRR nie złożyli broni.

– Przygotowaliśmy uroczystość, którą poświęcamy tym, którzy wierzyli w ideały, o które walczyli i niejednokrotnie przelali własną krew, byśmy dzisiaj mogli żyć w wolnej, niepodległej, suwerennej Polsce. Dziś stanęliśmy przed wyzwaniami, którymi musimy sprostać, bo nasza wolność, nasza niepodległość jest zagrożona i tym bardziej jest potrzebna taka edukacja patriotyczna i kultywowanie pamięci tych, którzy walczyli o naszą niepodległość – powiedziała Maria Łazuga, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8.

 

>>> Zobacz fotogalerię” Akademia w SP nr 8

 

AP

 

Wiceprezydent Łukasz Politański przypomniał historię walki Polaków o niepodległą i suwerenną OjczyznęWiceprezydent Łukasz Politański przypomniał historię walki Polaków o niepodległą i suwerenną Ojczyznę