Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościUwaga na silny wiatr - jest alert IMGW

Uwaga na silny wiatr – jest alert IMGW

Podmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 80 km/hPodmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 80 km/h

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Mocniej może wiać w Bełchatowie, a w całym województwie. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 21:00 w piątek, 27 lutego, do godz. 7:00 dnia następnego.

W komunikacie wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu czytamy, że w Bełchatowie, a także na terenie 11 powiatów naszego województwa, obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wiać będzie z zachodu i północnego zachodu ze średnią prędkością 45 km/h. W porywach wiatr może osiągać prędkość nawet 80 km/h.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 proc. Silniejsze podmuchy mogą występować od godz. 21:00 w piątek, 17 lutego. Prognozy przewidują, że mocniej wiać może do godzin porannych (tj. 7:00) w sobotę, 18 lutego. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, IMGW informuje, że ostrzeżenie może być aktualizowane.

 

Przypomnijmy, że pierwszy, najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Dlatego też IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów o pogodzie.

 

AP

 

W Bełchatowie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopniaW Bełchatowie obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia