Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaWeź udział w konkursie plastycznym

Weź udział w konkursie plastycznym

Do konkursu "Bełchatowski legendy" prace już napływają, a zgłosić się można do 19 lutegoDo konkursu „Bełchatowski legendy” prace już napływają, a zgłosić się można do 19 lutego

 

Jeszcze do 19 lutego można nadsyłać prace do konkursu plastycznego „Bełchatowskie legendy”. Decyzję o przedłużeniu zabawy Muzeum Regionalne podjęło w związku z powrotem uczniów najmłodszych klas do szkół, a także dużym zainteresowaniem taką formą poznawania opowieści związanych z naszym miastem i regionem.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie ilustracji jednej z bełchatowskich legend. Mogą one być wykonane w dowolnej technice plastycznej, organizatorzy dopuszczają także grafiki komputerowe. Prace wraz z załącznikami należy przesłać w formacie JPG lub PDF na adres Muzeum Regionalnego w Bełchatowie: muzeum@muzeum-belchatow.pl. Załączniki, czyli formularz zgłoszeniowy i regulamin dostępne są na internetowej stronie placówki (http://muzeum.belchatow.pl/belchatowskie-legendy-konkurs-plastyczny.html). Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku, 19 lutego.

 

Zwycięzców poznamy 22 lutego, a wszystkie nadesłane prace zostaną wykorzystane jako ilustracje do e-booka „Bełchatowskie Legendy”, którą będzie można bezpłatnie pobrać ze strony Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

 

Przypominamy, że na oficjalnym kanale Youtube muzeum oraz jego facebookowym profilu dostępne są nagrania z cyklu „Bełchatowskie Legendy”. Pracownicy placówki oraz zaproszeni przez nich goście czytają opowieści m.in. o spalonym dębie cygańskim, rodzinie Hellwigów, historii zakonu franciszkanów w Bełchatowie, złocie szlachcica z Kluk czy okrutnych rządach Bykowskich i Kowalewskich. Wszystkie oparte na tradycyjnym przekazie ustnym starszych mieszkańców Bełchatowa, a także źródłach historycznych, jak chociażby pracach Apoloniusza Zawilskiego. Nie brakuje również odwołań do herbu naszego miasta, a na widzów o nieco mocniejszych nerwach czeka specjalna niespodzianka – podróż do miejsc, w których straszy.

 

AP