Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościWielkanocne potrawy trafiły do potrzebujących

Wielkanocne potrawy trafiły do potrzebujących

Ochotnicza Straż Pożarna od lat angażuje się w pomoc dla osób pozostających w potrzebieOchotnicza Straż Pożarna Bełchatów od lat angażuje się w pomoc dla osób pozostających w potrzebie

 

Jajka, biała kiełbasa i żur – paczki z wielkanocnymi potrawami otrzymało ponad stu potrzebujących i samotnych bełchatowian. Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, która po raz kolejny wspólnie z OSP oraz dziekanem parafii farnej zorganizowała pomoc, to wyraz solidarności i wzajemnego wsparcia dla osób w potrzebie.

– Od kilku lat podczas Wielkiej Nocy zasiadaliśmy wspólnie do wielkanocnego posiłku. Dla mnie i naszych gości były to wyjątkowe chwile osobistego spotkania. Niestety po raz kolejny nie będziemy mogli razem celebrować nadchodzących świąt. W Oratorium przy kościele farnym przygotowaliśmy bowiem miejsce dla uchodźców z Ukrainy. W tym trudnym dla nas wszystkim czasie jeszcze wyraźniej widać, jak ważna jest solidarność i wzajemne wsparcie. Osoby samotne i potrzebujące otrzymają wielkanocne paczki żywnościowe. Chcemy, żeby wiedzieli, że nie są sami, że o nich pamiętamy – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Paczki dla 120 potrzebujących i samotnych mieszkańców naszego miasta w Wielki Piątek, 15 kwietnia, rozwozili druhowie z bełchatowskiej OSP. – Straż to nie tylko pożary, to nie tylko ratowanie mienia i życia ludzkiego. Straż jest też potrzebna, żeby robić takie rzeczy, jak dziś. Dlatego po raz kolejny wspólnie z Panią Prezydent oraz Księdzem Dziekanem przygotowaliśmy paczki wielkanocne – mówi prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie Krzysztof Franczyk. – W każdym pakunku mamy produkty i potrawy, które tradycyjnie powinny pojawić się na wielkanocnym stole, czyli jajka, biała kiełbasa, barszcz czy pasztet. Dzięki temu osoby, które są w potrzebie, będą miały choć namiastkę świąt wielkanocnych – dodaje prezes Franczyk.

Paczki trafiły m.in. do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Schroniska dla bezdomnych. Do każdej z nich dołączone zostały także życzenia od prezydent Marioli Czechowskiej, prezesa Franczyka oraz ks. dziekana Zbigniewa Zgody. „Przekazując tradycyjne, świąteczne potrawy życzymy Wam spokojnych, radosnych i pełnych wzajemnej życzliwości Świąt Wielkiej Nocy. Niech Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego uraduje nasze serca, obudzi w nas nadzieję, wiarę i miłość. Przyniesie siłę do pokonywania trudności i zmartwień dnia codziennego”.

 

AP

 

W paczkach znalazły się tradycyjne, wielkanocne produktyW paczkach znalazły się tradycyjne, wielkanocne produkty

 

Druhowie OSP wręczają paczki wielkanocneDruhowie OSP wręczyli paczki 120 potrzebującym mieszkańcom Bełchatowa