Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportWybierz z nami trasę Bełchatowskiej Piętnastki

Wybierz z nami trasę Bełchatowskiej Piętnastki

Jaką trasą pobiegną biegacze podczas tegorocznej Piętnastki? Wybierz ją z nami Jaką trasą pobiegną biegacze podczas tegorocznej Piętnastki? Wybierz ją z nami

 

Tegoroczna Bełchatowska Piętnastka wystartuje 19 listopada. Co prawda do biegu jest jeszcze sporo czasu, ale już teraz pracujemy nad wyborem jej trasy. Tym razem i Wy możecie zdecydować, którędy pobiegną sportowcy.

 

 

Bieg Uliczny Bełchatowska Piętnastka to sztandarowe miejskie wydarzenie. Co roku startuje w nim tysiące sportowców z różnych stron kraju, a także zagranicy. Prezydent Mariola Czechowska wspólnie z Miejskim Centrum Sportu i Bełchatowskim Klubem Lekkoatletycznym już teraz zapraszają do startu w jej kolejnej edycji. Mają też dla biegaczy niespodziankę. Wspólnie wybierzemy trasę tegorocznej Bełchatowskiej Piętnastki.

 

– Bełchatowska Piętnastka, to jeden z najstarszych biegów w naszym regionie, a w tym roku okazja do udziału w nim jest szczególna, bo mija równo 40 lat od pierwszej odsłony tego sportowego wydarzenia. Chcemy przy Państwa wsparciu wybrać odpowiednią i najbardziej sprawdzoną trasę. W końcu to Wy – biegacze będziecie na niej rywalizować, a nam zależy na tym, abyście byli zadowoleni z warunków, które przygotujemy do biegowych zmagań na ulicach Bełchatowa. Wiemy, że każda trasa posiada swoich zwolenników i przeciwników, a więc postaramy się dokonać wspólnie takiego wyboru, który w większości ucieszy znaczną większość– mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

 

Proponujemy trzy warianty. Pierwszy z nich to trasa z 2018 roku, kolejna z 2021 roku, a ostatnia z 2022 roku. Jak one przebiegały można zobaczyć na mapkach, które znajdują się pod linkiem: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeNmx58mM…/viewform. Tam też można zagłosować. Czekamy na Wasze opinie. I gorąco zachęcamy do oddania głosu. 

 

ADA