Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZagraj w bełchatowskiej lidze siatkówki

Zagraj w bełchatowskiej lidze siatkówki

Mecze Bełchatowskiej Ligii Siatkówki rozgrywane będą w hali Energia przy ul. DąbrowskiegoMecze Bełchatowskiej Ligii Siatkówki rozgrywane będą w hali Energia przy ul. Dąbrowskiego

 

Za kilka tygodni wystartuje Bełchatowska Liga Siatkówki 2023, którą wspólnie z miastem organizują MCS i Fabryka Zdrowia. Zapisy już ruszyły. Zespoły, które chcą wziąć udział w rozgrywkach, mogą się zgłaszać do 10 kwietnia. Pierwszy mecz rozegrany zostanie natomiast 15 kwietnia.

 

– Ciężko wyobrazić sobie nasze miasto bez piłki siatkowej, ale równie trudno pomyśleć o siatkówce i nie wspomnieć tam o Bełchatowie. To główny powód, dla którego chcemy jeszcze bardziej upowszechniać tę już dobrze znaną dyscyplinę sportu w gronie mieszkańców naszego regionu. Ta propozycja głównie kierowana jest do pasjonatów i amatorów, którzy chcą aktywnie spędzić weekendowy czas. Grzechem byłoby nie wykorzystać potencjału i możliwości, jakie daje nam obiekt sportowy, którym jest Hala Energia – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

W rozgrywkach ligowych mogą wziąć zespoły reprezentujące firmy, zakłady pracy, instytucje, stowarzyszenia oraz grupy koleżeńskie. W rywalizacji nie mogą natomiast brać udziału zawodnicy zgłoszeni w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w tym Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej (wyjątek stanowią młodzicy i kadeci). Regulamin Bełchatowskiej Ligii Siatkówki dostępny jest na stronie Miejskiego Centrum Sportu TUTAJ.

Trwają zapisy drużyn, które chcą wystartować w rywalizacji. Zgłoszenia są prowadzone tylko i wyłącznie internetowo – należy wysłać wiadomość na adres bls@onet.pl. Na zapisanie się zespoły mają czas do poniedziałku 10 kwietnia (do godz. 23:59).

Mecze rozgrywane będą w każdą sobotę i niedzielę, począwszy od 15 kwietnia w hali Energia przy ulicy Dąbrowskiego 11a w Bełchatowie. Zwycięzcę Bełchatowskiej Ligii Siatkówki 2023 poznamy natomiast 2 lipca. Drużyna, która zdobędzie pierwsze miejscem otrzyma pamiątkowy puchar. Organizatorzy, czyli Miasto Bełchatów, Miejskie Centrum Sportu oraz Fabryka Zdrowia, przewidzieli również nagrody rzeczowe dla zawodników trzech najlepszych drużyn rozgrywek.

 

AP

 

Plakat promujący Bełchatowską Ligę SiatkówkiPlakat promujący Bełchatowską Ligę Siatkówki