Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZ aplikacją zamówisz książkę w bibliotece

Z aplikacją zamówisz książkę w bibliotece

W aplikacji można m.in. przeglądać katalog zbiorów bełchatowskiej bibliotekiW aplikacji można m.in. przeglądać katalog zbiorów bełchatowskiej biblioteki

 

Biblioteka w telefonie? Dzięki bezpłatnej aplikacji Sowa MOBI to możliwe. Czytelnicy bełchatowskiej książnicy mogą na swoim smartfonie przejrzeć biblioteczny katalog, zamówić książkę i sprawdzić swoje konto.

Wspomniana aplikacja to nowość Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. Jak tłumaczy Marcin Królik, kierownik Działu Opracowania Zbiorów i Bibliografii Regionalnej MiPBP, aplikacja to swojego rodzaju karta biblioteczna, która jest zawsze pod ręką. – Po jej zainstalowaniu otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości. Zbiory w naszej bibliotece systematycznie się powiększają, wciąż przybywa nowych tytułów. Teraz czytelnicy mogą mieć dostęp do aktualnego katalogu z pełną bazą książek, filmów i audiobooków, zaś wyszukiwarka i filtry pomagają zaś dokonać właściwego wyboru. Potem wystarczy zamówić książkę, film czy audiobook, a wybrana pozycja będzie czekać w bibliotece. Dlatego zachęcamy naszych czytelników do skorzystania z takiej możliwości – podkreśla Marcin Królik.

Przeglądanie bibliotecznego katalogu czy rezerwacja książek, to nie jedyne udogodnienia, jakie oferuje aplikacja. Kolejnym jest przypomnienie o wypożyczonych zbiorach, które trzeba niebawem oddać do biblioteki. Dodatkowo zaproponuje przesunięcie daty zwrotu, gdy czytelnik jeszcze nie skończył czytać.

Warto wspomnieć o jeszcze jednej przydatnej funkcji, szczególnie dla osób korzystających z wielu bibliotek. Geolokalizacja sprawia, że zawsze znajdą najbliższą wypożyczalnię. Dodatkowo mogą swobodnie przełączać się między kontami.

Sowa MOBI jest darmową aplikacją, którą można pobrać ze sklepu internetowego Google Play (dla systemu Android) oraz Z App Store (dla systemu iOS). Po jej zainstalowaniu wystarczy wybrać z listy Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną, a następnie zalogować się tak samo, jak do katalogu online.

 

AP