Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKultura"Zaczarowany flet" w Kinie Kultura

„Zaczarowany flet” w Kinie Kultura [AKTUALIZACJA]

"Zaczarowany flet" to niezwykle baśniowa opera W. A. Mozarta„Zaczarowany flet” to niezwykle baśniowa opera W. A. Mozarta

 

Barwne kostiumy, animowane lalki i słynne arie w wykonaniu artystów nowojorskiej Metropolitan Opera – Kino Kultura przygotowało niecodzienną propozycję. Na dużym ekranie wyświetlony zostanie „Zaczarowany flet” W. A. Mozarta. Bilety na retransmisję spektaklu, na którą już dziś zapraszamy, można kupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury oraz online.

 

AKTUALIZACJA:

Retransmisja odbędzie się w niedzielę, 6 lutego o godz. 17:00 a nie jak pierwotnie informowało Kino Kultura 30 stycznia. Emisja przełożona została z przyczyn niezależnych od organizatora.

„Zaczarowany flet” wyświetlony zostanie w ramach przedsięwzięcia „Met Opera w kinach”, które nawiązuje do bogatej, ponad 90-letniej tradycji słynnych transmisji radiowych spektakli tego nowojorskiego teatru. To idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy miłością do opery pragną zarazić swoje dzieci lub wnuki – prawdziwe przedstawienie familijne z barwnymi kostiumami, bajkowym librettem, akcentami komediowymi i wielkimi animowanymi lalkami, poruszanymi między innymi za pomocą powietrza. Tym razem na ekranie Kina Kultura wyświetlona zostanie jedna z najbardziej znanych oper Wolfganga Amadeusza Mozarta w reżyserii Julie Taymor, która zrealizowała również „Fridę” z Salmą Hayek oraz musical „Król Lew”.

Libretto „Zaczarowanego fleta” ukazuje pełną fantastycznych przygód historię wędrówki młodego księcia Tamino i jego przyjaciela – zabawnego ptasznika Papageno. Muszą oni przejść liczne próby, by zyskać wtajemniczenie i nagrodę – miłość idealnej dziewczyny. Tytułowy instrument ma natomiast chronić bohatera przed czyhającymi nań niebezpieczeństwami. Ostatecznie w finale zło zostaje pokonane, a wiedza i dobro zwyciężają.

Bilety w cenie 25 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) na retransmisję spektaklu The Metropolitan Operamożna kupić w kasie Kina Kultura lub online na stronie https://bilety.mckbelchatow.pl/.

 

AP

 

{vembed Y=JDTmwXzDq2U}

 

Plakat dot. retransmisji "Zaczarowanego fleta" z Met OperyPlakat promujący retransmisję spektaklu Metropolitan Opera