Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZagrali charytatywny turniej dla dwunastoletniej Ani

Zagrali charytatywny turniej dla dwunastoletniej Ani

 

Turniej "Piłkarze Dzieciom"

 

Osiem drużyn zmierzyło się w charytatywnym turnieju „Piłkarze Dzieciom”. Sportową rywalizację wygrała drużyna reprezentująca miasto, ale prawdziwym zwycięzcą była dwunastoletnia Ania, dla której zebrano ponad 7 tys. zł.

 

 

To już trzecia edycja turnieju „Piłkarze Dzieciom”, który jak zawsze towarzyszy akcji „Zakręcona pomoc” . I tym razem zagrały w nim zespoły reprezentujące lokalne przedsiębiorstwa oraz instytucje. Najlepsza okazała się drużyna miasta, która w finale 2:0 pokonała Oldbojów GKS Bełchatów. Na podium znalazła się także drużyna Elektrowni Bełchatów. Trzecie miejsce, pokonując Betrans, wywalczyli wynikiem 7:0. Nagrody trafiły nie tylko do zwycięzców, ale także indywidulanych zawodników. Najlepszym bramkarzem został Piotr Płuciennik (miasto Bełchatów), a Adam Kajdanek (Elektrownia Bełchatów) najlepszym zawodnikiem.

 

W turnieju „Piłkarze Dzieciom” bardziej niż o sportowe wyniki chodziło jednak o pomoc dla dwunastoletniej bełchatowianki. Ania choruje m.in. na wodogłowie, padaczkę, przewlekłe zapalenie nerek. Dziewczynka ma też założoną sondę do żołądka, potrzebuje wsparcia w rozwoju psychoruchowym. W codziennych zmaganiach z chorobą potrzebny jest jej ssak i pulsoksymetr. I to właśnie na zakup tego sprzętu medycznego prowadzona była zbiórka.

 

A udało się zebrać ponad 7 tys. zł. Część dochodu to wpisowe od drużyn, które zagrały w turnieju. Były też licytacje – największa kwota, bo 1110 złotych pochodzi ze sprzedaży koszulki reprezentanta Polski w piłkę nożną – Łukasza Piszczka z podpisami wszystkich zawodników Borussi Dortmund. Podczas rozgrywek można tez było kupić domowe ciasta, dochód z ich sprzedaży także został przekazany na rzecz Ani.

 

Ci, którzy chcą pomóc Ani wciąż maja taką szanse. Do czerwca jeszcze będą bowiem zbierane plastikowe nakrętki. Na co dzień można je przynieść do Centrum Kształcenia Praktycznego (ul. Czapliniecka 96). W holu szkoły stoi specjalna skrzynka, do której można je wrzucić.

 

Organizatorem turnieju  było Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie, a także Miejskie Centrum Sportu i pasjonaci piłki nożnej: Michał Płuska, Marcin Kowalski oraz Andrzej Jędrzejczyk. Zawody tradycyjnie wsparła także prezydent Mariola Czechowska, która objęła turnie honorowym patronatem.

 

AD-A

 

Drużyna miasta Bełchatów wygrała tegoroczny turniej "Piłkarze Dzieciom"Drużyna miasta Bełchatów wygrała tegoroczny turniej „Piłkarze Dzieciom”

 

W zawodach zagrało w sumie osiem drużyn W zawodach zagrało w sumie osiem drużyn