Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaZapisz dziecko do miejskiego żłobka

Zapisz dziecko do miejskiego żłobka

 

Żłobek "Jaś i Małgosia" działa od ponad 40 latŻłobek „Jaś i Małgosia” działa od ponad 40 lat

 

To już ostatni moment, aby zapisać malucha do miejskiego żłobka „Jaś i Małgosia”. Rekrutacja trwa do 31 maja, potrzebne dokumenty można pobrać z placówki i tam też trzeba je złożyć wypełnione. Na najmłodszych bełchatowian czeka 75 miejsc, fachowa opieka, domowa atmosfera i posiłki przygotowywane we własnej kuchni.

 

 

 

„Jaś i Małgosia” ponad czterdzieści lat opiekuje się najmłodszymi bełchatowianami. Za miejskim żłobkiem przemawia nie tylko tradycja, ale także doświadczenie, które przekłada się na wysokie standardy. Nie może być inaczej, bowiem „ciocie” opiekują się nawet sześciomiesięcznymi pociechami. 

 

– Do naszego żłobka mogą uczęszczać maluchy, które ukończyły 20 tygodni do trzech lat. Prowadzimy trzy grupy. Najmłodsza to właśnie dzieci od 5 do 18 miesiąca życia, w kolejnej są maluchy od 1,5 roku do 2,5 lat, zaś w najstarszej od 2,5 do 3 lat – mówi Anna Majchrzak, dyrektor Żłobka Miejskiego „Jaś i Małgosia”, która podkreśla, że placówka stara się zapewnić opiekę na jak najlepszym poziomie. Stąd w żłobku pracuje pielęgniarka, zaś na ósemkę maluchów przypada jedna opiekunka. Inaczej jest w przypadku dzieci poniżej roku. Wówczas pod swoja opieką jedna nauczycielka może mieć maksymalnie piątkę maluszków. 

 

Do tego w „Jasiu i Małgosi” przygotowuje się posiłki we własnej kuchni. Zaopatrywany jest w zdrową żywność oraz świeże produkty, które dostarczają lokalni przedsiębiorcy. Jadłospis planowany jest na cały tydzień i dostępny dla każdego na tablicy w holu. Rodzice maluchów z alergiami pokarmowymi też mogą być spokojni, pracownicy żłobka starają się, aby posiłki dostosować do diety dziecka. – W sprawie posiłków konsultujemy się z pracownikami warszawskiego Instytutu Żywności i Żywienia. Szkolimy się także pod okiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych – tłumaczy Anna Majchrzak. – Wybierając odpowiednie posiłki kształtujemy bowiem preferencje smakowe dziecka, oraz jego nawyki żywieniowe i chcemy by były one jak najbardziej prawidłowe, stąd tak dużo wysiłków koncentrujemy na tej kulinarnej stronie naszej pracy – dodaje dyrektor żłobka.   

 

W miejskim żłobku zwraca się również uwagę na wszechstronny rozwój maluchów. Na porządku dziennym są więc różnorodne zabawy, podczas których dzieci nie tylko poznają świat oraz dobywają nowe doświadczenia i umiejętności, ale także uczą się kreatywności i samodzielności. – Prowadzone są również zajęcia z logopedii i języka angielskiego, a we własnym zakresie również plastyczne i umuzykalniające, czyli rytmika – wymienia dyrektor żłobka.  

 

Za wyborem miejskiego żłobka może też przemawiać preferencyjne czesne. Dzienna stawka za posiłki to 8 zł. Do tego dochodzi opłata za czesne. W zależności od dochodu, rodzice za miesiąc płacą od 200 do 300 zł. Na preferencje mogą tez liczyć posiadacze Bełchatowskiej Karty Rodziny czy rodzice samotnie wychowujący dzieci.  

 

Jak zapisać dziecko do żłobka?

Aby wziąć udział w rekrutacji trzeba wypełnić kartę zgłoszeniową, którą można pobrać w placówce (os. 1 maja 7). Można też ją pobrać ze strony internetowej www.zlobek.belchatow.pl. Co ważne wraz z innymi dokumentami kartę trzeba złożyć w żłobku najpóźniej do końca maja. Pierwszeństwo w przyjęciu mają dzieci już uczęszczające do żłobka, albo ich rodzeństwo. Maluchy z rodzin zastępczych, w których oboje opiekunów pracuje, są niepełnosprawni i/lub samotnie wychowujących. Szczegółowy regulamin naboru dostępny jest na stronie internetowej miejskiego żłobka.

 

AD-A

 

W miejskim żłobku czeka na maluchy 75 miejscW miejskim żłobku czeka na maluchy 75 miejsc

 

Placówka oferuje dzieciom zajęcia z logopedii, języka angielskiego, a także plastyczne i muzyczne Placówka oferuje dzieciom zajęcia z logopedii, języka angielskiego, a także plastyczne i muzyczne