Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZapisz się na Bełchatowski Bieg Nocny

Zapisz się na Bełchatowski Bieg Nocny

Każda odsłona Bełchatowskiego Biegu Nocnego przyciąga kilkuset amatorów biegania; fot. archiwumKażda odsłona Bełchatowskiego Biegu Nocnego przyciąga kilkuset amatorów biegania; fot. archiwum

 

Zapisy na 5. Bełchatowski Bieg Nocny właśnie ruszyły. Na chętnych czeka 350 pakietów startowych. Sam bieg, do udziału w którym zaprasza prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska, odbędzie się 6 maja. Jego uczestnicy będą mieć do pokonania dystans 10 km.

Przed nami kolejna, 5. już odsłona, autorskiej imprezy Miejskiego Centrum Sportu. Mowa o Bełchatowskim Biegu Nocnym, który co roku przyciąga kilkuset amatorów biegania. Organizatorzy liczą, że i w tym roku będzie podobnie. W rywalizacji udział może wziąć 350 osób, tyle bowiem przygotowano pakietów startowych. Zawodnicy, którzy chcą podjąć biegowe wyzwanie, mogą się już zapisywać.

W tym celu należy wejść na stronę www.online.datasport.pl, założyć konto i się zalogować. Następny krok to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie opłaty startowej. Zgłaszać się można do poniedziałku, 1 maja, do godziny 23:59 lub do wyczerpania limitu pakietów startowych. Warto się pospieszyć – ilość miejsc jest ograniczona, a wysokość opłaty uzależniona jest od czasu zapisu i wynosi odpowiednio:

 

  • 50 złotych (w przypadku zgłoszeń do 12 kwietnia),
  • 60 złotych (w przypadku zgłoszeń do 23 kwietnia),
  • 70 złotych (w przypadku zgłoszeń do 1 maja).
  • 120 złotych (w przypadku niewypełnienia limitu zgłoszeń internetowych istnieje możliwość zapisania się w dniu biegu tj. 6 maja w godz. 18:00 – 20:30 w trakcie funkcjonowania biura zawodów, a płatność jest wówczas możliwa tylko gotówką – decyduje kolejność zgłoszeń w biurze).

Ważne! Osoby startujące w kategorii K-60/M-60 i powyżej są zwolnione z ponoszenia opłaty. Udział w zmaganiach mogą wziąć osoby, które w dniu biegu będą miały ukończone 16 lat. Niepełnoletni muszą jednak otrzymać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

Sam bieg wystartuje w sobotę, 6 maja, o godz. 21:00. 10-kilometrowa trasa swój początek oraz metę mieć będzie w samym centrum Bełchatowa – na placu Narutowicza. W tym roku zawodnicy pobiegną ulicami: Lecha i Marii Kaczyńskich, Czyżewskiego (aż do zawrotki na wysokości ul. Kasztanowej), św. Brata Alberta Chmielowskiego, Olsztyńską i ponownie Staszica aż do Czyżewskiego. Dalej trasa prowadzić będzie ulicą Kempfinówka, Grota Roweckiego, Bawełnianą, Pabianicką. Pętla zakończy się wbiegnięciem spod Urzędu Miasta Bełchatowa i ulicy Kościuszki na Plac Narutowicza.

 

– Ubolewamy nieco nad tym, że musimy obecnie zrezygnować ze „starej” trasy, ale jest to uwarunkowane ogromną inwestycją drogową, jaką jest budowa wschodniej obwodnicy Miasta Bełchatowa. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy i czekaliśmy tak długo jak tylko było to możliwe, aby pozyskać wszelkie informacje dotyczące terminów i zakresu prac, jakie przewidziano w tym czasie na odcinku drogi prowadzącej do Dobiecina. Dokumentacja potrzebna do organizacji biegu na ulicach miasta musi być gotowa w ciągu najbliższych dni, a więc nie możemy podejmować ryzyka i czekać jeszcze dłużej z decyzją. Uznaliśmy, że zmiana trasy i jak najbardziej możliwe upodobnienie jej do tej poprzedniej oraz uzyskanie atestu PZLA jest jedynym słusznym wyjściem z tej sytuacji zarówno dla nas organizatorów, którzy dbają o Wasze bezpieczeństwo podczas każdej imprezy biegowej, jak i dla Państwa. Wiemy, że poprzednia szybka trasa na dystansie 10 kilometrów przypadła biegaczom do gustu, ale są sytuacje, w których należy znaleźć pewien kompromis. Liczymy, że nasze starania spotkają się z Państwa akceptacją i zrozumieniem – tłumaczy Paweł Woźniak, Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Na najszybszych biegaczy, podobnie, jak w latach ubiegłych, czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 600 zł, za drugie 400 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300, 200 i 100 zł dla trójki najlepszych bełchatowian i bełchatowianek.

 

Więcej informacji na temat 5. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, a także jego regulamin, znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu.

AP

 

Plakat dot. 5 Bełchatowskiego Biegu NocnegoPlakat dot. 5 Bełchatowskiego Biegu Nocnego