Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZapisz się na Triathlon Energy

Zapisz się na Triathlon Energy

Na zawodników, którzy przekroczą metę będą czekać pamiątkowe medale, fot. MCS Na zawodników, którzy przekroczą metę będą czekać pamiątkowe medale, fot. MCS

 

21 lipca Bełchatów, po raz trzeci już, będzie jednym z przystanków Triathlon Energy. To widowiskowe, pełne energii i sportowych emocji zawody, w których wystartować mogą także bełchatowianie. Zapisy wciąż trwają, na liście startowej jest już blisko 200 osób.

 

 

Pływanie w zbiorniku Słok, jazda na ro­werze, bieg ulicami miasta – to dyscypliny, w których zmierzą się uczestnicy Bełcha­tów Triathlon Energy. Ile w sumie pokonają kilometrów? Zależy od tego, jaki wybiorą dystans. Pierwszy to ½ IM, czyli 1,9 km pły­wania, 90 km roweru i 21,1 km biegu, drugi to ¼ IM: 0,950 – 45 – 10,55 i ostatni – 1/8 IM: 0,475 – 22,4 – 5,25. Na podium znajdą się zawodnicy, którzy najszybciej poradzą sobie ze wszystkimi trzema dyscyplinami, od startu pływania do mety biegu łącznie z czasem poświęconym na przebranie się. Sportowcy będą rywalizować w jednej z sześciu kategorii wiekowych.

 

Ci, którzy nie czują się na siłach, aby wystartować we wszystkich trzech dyscy­plinach, mogą zebrać drużynę i rywalizo­wać w sztafecie. Potrzebne są trzy osoby, każda sprawdzi się w jednej z konkurencji. Dystanse są takie same jak dla indywidual­nych zawodników.

 

Zapisy wciąż trwają, ale nie ma co zwle­kać. Na listach startowych jest już blisko 200 osób. W dwóch poprzednich edycjach bełchatowskiego Triathlon Energy linię mety przekroczyło każdorazowo ponad 400 zawodników. Miejskie Centrum Spor­tu – współorganizator imprezy – szacuje, że i tym razem będzie podobnie. Każdy, kto chce wystartować w triathlonie, powinien się zarejestrować na stronie: timerecords.pl i uiścić opłatę startową, która zależna jest od wybranego dystansu. Szczegółowe informacje dostępne są stronach belcha­tow.pl, a także mcs.belchatow.pl.

 

Triathlon Energy to impreza, która przyciąga do Bełchatowa sportowców z całej Polski. Dużym zainteresowaniem cie­szy się także wśród bełchatowian oraz ich kibiców, którzy mogą wspierać swoich bo­haterów w rodzinnym mieście – mówi Ma­riola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – To świetne wydarzenie, pełne sporto­wych emocji i wzruszeń. Jestem przeko­nany, że i tym razem zawodnikom spodo­ba się Bełchatów i widowiskowy finisz w samym sercu miasta – dodaje Marcin Szymczyk, dyrektor MCS i podkreśla, że triathlon to impreza zarówno dla pro­fesjonalistów, jak i amatorów: – Udział w nim może wziąć każdy, kto czuje się na siłach. Ukończenie tego typu rywalizacji to ogromna satysfakcja i mobilizacja do prze­łamywania kolejnych sportowych barier.

 

AD-A