Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportZapisz się na Bełchatowski Bieg Nocny

Zapisz się na Bełchatowski Bieg Nocny

Zdjęcie ze startu Bełchatowskiego Biegu Nocnego w 2019 rokuKażda odsłona Bełchatowskiego Biegu Nocnego przyciąga kilkuset amatorów biegania; fot. archiwum

 

Zapisy na 4. Bełchatowski Bieg Nocny właśnie ruszyły. Na chętnych czeka 350 miejsc. Bieg odbędzie się w sobotę, 30 kwietnia, a jego uczestnicy będą mieć do pokonania 10 km.

Przed nami 4. już edycja autorskiej imprezy Miejskiego Centrum Sportu. Bełchatowski Bieg Nocny to propozycja, której wcześniejsze odsłony cieszyły się dużym zainteresowaniem i organizatorzy liczą, że tym razem będzie podobnie. W biegu wystartować może 350 zawodników, którzy już mogą się zapisywać.

Aby zapewnić sobie start, należy wejść na stronę https://online.datasport.pl, założyć konto i się zalogować. Następny krok to wypełnienie formularza zgłoszeniowego i dokonanie opłaty startowej. Warto się pospieszyć, bo ilość pakietów jest ograniczona, a wysokość opłaty uzależniona jest od czasu zapisu:

  • 40 złotych (w przypadku zgłoszenia do 3 kwietnia),
  • 50 złotych (w przypadku zgłoszenia do dnia 17 kwietnia),
  • 60 złotych (w przypadku zgłoszenia do 24 kwietnia).

 

Ważne! Udział w zmaganiach mogą wziąć osoby, które w w dniu biegu będą miały ukończone 16 lat. Niepełnoletni muszą jednak otrzymać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego.

 

Sam bieg wystartuje w sobotę, 30 kwietnia, o godz. 20:30. Tegoroczna trasa swój początek oraz metę mieć będzie w samym centrum Bełchatowa – na placu Narutowicza. Biegacze do pokonania będą mieć 10 km. – Prosta „nitka” trasy jest idealna dla sprinterów i dla podbijania swoich „życiówek” – czytamy na stronie MCS-u. Maksymalny czas, jaki zawodnicy będą mieć na pokonanie dystansu to 1 godzina 40 minut.

 

Na najszybszych biegaczy, podobnie, jak w latach ubiegłych, czekają nagrody. Zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet za pierwsze miejsce przewidziana jest gratyfikacja w wysokości 600 zł, za drugie 400 zł, a za trzecie 200 zł. Będą też nagrody specjalne – po 300 zł dla najlepszego bełchatowianina i bełchatowianki. Nagrody łączą się. Na mecie na każdego zawodnika będzie czekać ciepły posiłek regeneracyjny oraz woda.

 

Więcej informacji na temat 4. Bełchatowskiego Biegu Nocnego, a także jego regulamin, znaleźć można na stronie Miejskiego Centrum Sportu (http://mcs.belchatow.pl/events/4-belchatowski-bieg-nocny/).

 

AP