Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościSpotkajmy się na świątecznym śniadaniu

Spotkajmy się na świątecznym śniadaniu

Miejskie Śniadanie Wielkanocne to już tradycja Miejskie Śniadanie Wielkanocne to już tradycja

 

Świąteczne potrawy, życzenia, czas spędzony z innymi mieszkańcami. Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na Miejskie Śniadanie Wielkanocne. Tradycyjnie odbędzie się ono rano w Wielką Niedzielę. Przyjść może każdy, spotkanie jest otwarte.

 

Na miejskim, świątecznym stole nie zabraknie jajek, białego barszczu, wędlin i mięsa. Będą sałatki śledziowa i tradycyjna warzywna. Skosztować będzie można również słodkości, a także napić się herbaty czy kawy. Wielkanocne Śniadanie to już w Bełchatowie tradycja. Podobnie, jak w latach poprzednich, i tym razem wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską zorganizują je: dziekan dekanatu bełchatowskiego ks. Zbigniew Zgoda, druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie oraz bełchatowski PCK. Śniadanie zaplanowane jest na pierwszy dzień Świąt, tj. 9 kwietnia. Odbędzie się ono w oratorium przy parafii farnej (ul. Kościuszki 2), początek o godz. 8:00.

 

Przyjść może każdy, miejsce znajdzie się dla wszystkich.

 

– Dla wielu z nas oczywiste jest to, że świąteczny czas spędzimy w gronie najbliższych. Pamiętajmy jednak o tych, którzy takiej możliwości nie mają. Miejskie Śniadanie Wielkanocne będzie właśnie okazją, aby przyjść porozmawiać, pobyć wśród innych, spędzić mile czas. Każdy będzie mógł zjeść tradycyjny świąteczny posiłek. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców. Spotkajmy się przy wspólnym, świątecznym stole – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

 

Warto dodać, że wielkanocne potrawy będzie można także zabrać ze sobą na wynos.

 

– Tradycyjnie, szczególnie na osoby potrzebujące, czekać będą paczki z żywnością. Znajdą się w nich, m.in. jajka, kiełbasa, pasztet – mówi Krzysztof Franczyk, prezes OSP Bełchatów. – Miejskie Śniadanie Wielkanocne odbędzie się już po raz dziewiąty. Cieszymy się, że ponownie możemy razem zjeść ten świąteczny posiłek i spędzić wspólnie czas. Trzy minione lata, to bowiem czas, kiedy przez wzgląd na epidemię, zamiast tradycyjnego spotkania rozwoziliśmy paczki z żywnością. Nie zastąpi to jednak spotkania z drugim człowiekiem. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy chcą ten świąteczny czas spędzić w gronie innych bełchatowian – dodaje prezes OSP Krzysztof Franczyk. 

 

ADA

 

Plakat dotyczący Miejskiego Śniadania Wielkanocnego