Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZapraszamy na Dzień Kobiet z folklorem

Zapraszamy na Dzień Kobiet z folklorem

Grupa Folklorystyczna Rajka od 2004 roku popularyzuje folklor ziemi bełchatowskiejGrupa Folklorystyczna Rajka od 2004 roku popularyzuje folklor ziemi bełchatowskiej

 

Żywa muzyka i kolorowe stroje – w tym roku Dzień Kobiet świętować będziemy na ludowo. Prezydent Mariola Czechowska wspólnie z Miejskim Centrum Kultury zapraszają na barwny występ Grupy Folklorystycznej Rajka oraz zaprzyjaźnionych zespołów ludowych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 4 marca w MCK PGE Gigantach Mocy.

 

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które wymaga równie wyjątkowej oprawy. W tym roku stawiamy na lokalny folklor, bo muzyka ludowa w każdym regionie ma niepowtarzalny charakter. Okazją do poznania tej związanej z Bełchatowem, ale nie tylko, będzie „Dzień kobiet na ludową nutę”. Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpią bowiem Grupa Folklorystyczna Rajka, Zespół Pieśni i Tańca Bałdrzychowianie oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka.

 

Grupa Folklorystyczna Rajka rozpoczęła swoją działalność przy Miejskim Centrum Kultury w styczniu 2004 r. To właśnie wtedy kilkoro dorosłych miłośników regionalnego folkloru, pod okiem instruktora Jacka Lewandowskiego, rozpoczęło żmudną naukę tańca ludowego. Obecnie zespół tworzy sześcioosobowa kapela i 25 tancerzy. W ramach wydarzenia obejrzymy także występ Zespołu Pieśni i Tańca Bałdrzychowianie z powiatu poddębickiego oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Sędziejowicka, który koncertuje na terenie całego kraju, jak i poza jego granicami.

 

„Dzień Kobiet na ludową nutę” odbędzie w sobotę, 4 marca, w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek o godz. 17:30. Darmowe wejściówki na występ można odbierać w kasie Miejskiego Centrum Kultury.

 

AP / MCK

 

Plakat Plakat „Dzień Kobiet na ludową nutę”