Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZapraszamy na wykład w Akademii Seniora

Zapraszamy na wykład w Akademii Seniora

Projekt Akademia Seniora skierowany jest do mieszkańców Bełchatowa 60+Projekt Akademia Seniora skierowany jest do mieszkańców Bełchatowa 60+

 

Przed nami kolejne warsztaty w ramach Akademii Seniora. Tym razem prezydent Mariola Czechowska zaprasza starszych mieszkańców naszego miasta na wykład wiceprezydenta Łukasza Politańskiego. Spotkanie odbędzie się w najbliższą środę, 22 lutego, w Miejskim Centrum Kultury na placu Narutowicza.

Akademia Seniora, czyli projekt realizowany wspólnie przez miasto i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród starszych mieszkańców Bełchatowa. Cyklicznie organizowane są dla nich warsztaty, spotkania i wykłady, dzięki którym seniorzy mogą zyskać bądź pogłębić wiedzę na ważne dla nich tematy. To także możliwość rozwijania ich umiejętności i dzielenia się swoimi doświadczeniami.

Kolejna okazja do takiej aktywności będzie już w najbliższą środę, 22 lutego. Tego dnia na zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej z uczestnikami Akademii Seniora w Miejskim Centrum Kultury (plac Narutowicza 1a) spotka się wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. Temat spotkania, które rozpocznie się o godz. 12:00, to „Bełchatów wczoraj i dziś – cz. I”. W trakcie wykładu będzie można poznać nie tylko historię naszego miasta, ale także dowiedzieć się, skąd wzięła się nazwa „Bełchatów”.

Aby wziąć udział w warsztatach, należy się wcześniej zapisać. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer 798 910 109. Przypomnijmy, że wszystkie spotkania w ramach Akademii Seniora mają charakter otwarty. Oznacza to, że udział w nich może wziąć każdy mieszkaniec Bełchatowa, który skończył 60 lat. Więcej informacji na temat projektu można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Staszica.

 

AP

 

Plakat. dot. spotkania w ramach Akademii SenioraPlakat. dot. spotkania w ramach Akademii Seniora