Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZgłoś swoją kapelę do przeglądu zespołów rockowych

Zgłoś swoją kapelę do przeglądu zespołów rockowych

Zgłoś swoją kapelę do przeglądu zespołów rockowych
W pierwszej edycji przeglądu „Rock To The Top” wystąpiło osiem zespołów rockowych
Chcesz zaistnieć na wielkiej scenie i zaprezentować swoją twórczość przed większą publicznością? Nie czekaj i wyślij swoje zgłoszenie do udziału w II Bełchatowskim Przeglądzie Zespołów Rockowych „Rock To The Top”, który odbędzie się 11 maja br. o godzinie 13:00.

Uczestnikami przeglądu mogą być zespoły występujące amatorsko, niezwiązane kontraktem z profesjonalną wytwórnią płytową, wykonujące własne utwory autorskie na żywo. Członkiem zespołu może być wyłącznie osoba pełnoletnia.

Zgłoś swoją kapelę do przeglądu zespołów rockowych

Zespoły chcące wziąć udział w przeglądzie muszą wypełnić kartę zgłoszeniową i wysłać ją na adres:  rock@mckbelchatow.pl. Do karty należy także dołączyć linki do dwóch utworów w formie online oraz zdjęcie uczestnika. Na zgłoszenia MCK czeka do 30 kwietnia. Regulamin przeglądu oraz kartę zgłoszeniową można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

Dla zwycięzców przewidziano nagrody. Główna to występ przed gwiazdą wieczoru podczas tegorocznych Dni Bełchatowa. Poza tym do wygrania jest występ na scenie letniej podczas imprezy z cyklu Open Stage. Kolejna zaś nagroda to możliwość realizacji swojego autorskiego materiału w studio nagrań oraz nagrody pieniężne.

W jury przeglądu zasiądą Maleo i Piotr Gorzelak wokalista zespołu Thrudy. Występy uczestników oceniać będzie także Marek Węgrzynek, nauczyciel gry na gitarze w Państwowej Szkole Muzycznej 1 stopnia w Bełchatowie. Warto przypomnieć, że niegdyś związany on był z lokalnymi zespołami Mobilizacja i Messalina. Ostatnim jurorem będzie zaś Michał Stempczyński – instruktor nauki gry na gitarze klasycznej i elektrycznej w MCK Bełchatów, gitarzysta zespołu Thrudy.

Maleo gwiazdą „Rock To The Top”

Tuż po zakończeniu przeglądu zapraszamy na koncert Maleo, który rozpocznie się o godzinie 20:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasach MCK oraz TUTAJ.

Dariusz Maleo Malejonek to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i wpływowych polskich muzyków, niezwykle barwna i pozytywna postać polskiej kultury, a także działacz społeczny, wolontariusz i ambasador licznych akcji niosących pomoc potrzebującym. Przez ponad 30 lat koncertował i współpracował z licznymi artystami. Członek legendarnych zespołów Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm 2,3, Arka Noego. Urodzony buntownik o niepodrabialnej charyzmie i zawsze na przekór systemowi. Od dziecka szukał wolności i znajdował ją w muzyce poprzez różnogatunkowe brzmienia. Wielokrotnie doceniany za zasługi na rzecz rozwoju kultury.

Maleo to również jeden z najpopularniejszych i najbardziej aktywnych artystów reggae w Polsce. Jest w świetnej formie, czego najlepszym dowodem jest każdy koncert, który jest wypełniony pozytywnymi emocjami, wspaniałymi brzmieniami, pulsem reggae oraz przesłaniem pokoju, wzajemnej miłości i szacunku.

mat. pras. MCK Bełchatów

Plakat - "Rock to the top"