Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZimowy wypoczynek z MCK-iem

Zimowy wypoczynek z MCK-iem

Wśród propozycji MCK-u znalazły się m.in. warsztaty plastyczne; fot. archiwumWśród propozycji MCK-u znalazły się m.in. warsztaty plastyczne; fot. archiwum

 

Za nieco ponad dwa tygodnie zaczną się ferie zimowe. Na ten czas Miejskie Centrum Kultury przygotowało dla najmłodszych bełchatowian ciekawe propozycje. W ofercie, do zapoznania się z którą zapraszamy, są m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne i naukowe. Bilety na zajęcia będzie można kupić niebawem.

Zimowe ferie w Miejskim Centrum Kultury wystartują już 14 lutego. Przez dwa tygodnie (do 25 lutego) najmłodsi bełchatowianie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, a także poszukiwać i odnajdywać nowe pasje. Jak co roku instruktorzy przygotowali atrakcyjne zajęcia i warsztaty, które zainteresują najmłodszych. Na liście znalazły się propozycje taneczne, muzyczne, plastyczne i ceramiczne, naukowe a nawet arteterapeutyczne. Szczegółowy program i informacje dotyczące poszczególnych warsztatów można znaleźć pod plakatem. Bilety na nie będzie można kupić już wkrótce.

 

Jednocześnie przypominamy, że propozycje feryjnych zajęć dla najmłodszych przygotowała także Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. O tym, co dokładnie zaplanowała bełchatowska książnica, można przeczytać w artykule „Zaplanuj frie z miejską biblioteką” (https://www.belchatow.pl/kultura/9874-zaplanuj-ferie-w-miejskiej-bibliotece).

 

Plan Feryjnych zajęć i warsztatów w Miejskim Centrum KulturyPlan Feryjnych zajęć i warsztatów w Miejskim Centrum Kultury

 

FERIE ZIMOWE 2022
14.02 – 27.02.2022

 

Słodkości od serca

Data: 14.02.2022
Godzina: 10:00-11:15
Miejsce: Plac Wolności 10
Wiek uczestników: 7-12 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Martyna Guderska

 

W trakcie warsztatu „Słodkości od serca” jego uczestnicy przeniosą się do krainy słodkości. Przy asyście Edukatorów dzieci same wybiorą kolor masy lizakowej po to, aby samodzielnie wykonać lizaki. Przy okazji dowiedzą się, jak powstały pierwsze lizaki, jakie tajemnice skrywają i co sprawia, że wszyscy tak je kochają. Na zakończenie warsztatu dzieci samodzielnie je ozdobią, zapakują i zabiorą ze sobą. Tak wykonane lizaki mogą stać się prezentem dla bliskiej osoby.

  

Zimowy pejzaż – obraz ceramiczny

Data: 14.02-16.02 oraz 24.02.2022
Godzina: 11:00-12:30
Miejsce: MCK Grocholice
Wiek uczestników: 10-15 lat
Odpłatność: 90 zł (za cztery dni)
Koordynator: Alicja Przydryga

 

Podczas warsztatów zaprojektujecie i wytniecie z płatków gliny elementy zimowego krajobrazu. Każdy element będzie osobno ozdabiany i szkliwiony, a następnie przyklejony do drewnianej sklejki, która będzie tłem całej pracy. Wykonany pejzaż uczestnicy zabiorą do swojego domu.

 

Gitara dla początkujących

Data: 14.02-25.02.2022
Godzina: do ustalenia z instruktorem
Miejsce: sala muzyczna 3.25 MCK
Wiek uczestników: od 10 lat
Odpłatność: 40 zł/h
Koordynator: Michał Stempczyński

 

Gracie na gitarze? Skorzystajcie z indywidualnych godzinnych lekcji nauki gry na gitarze klasycznej i elektrycznej prowadzone przez instruktora MCK. Zajęcia feryjnr z gitarą to świetna okazja do rozpoczęcia nauki gry na instrumencie jak również rozwijania posiadanych umiejętności i nauki nowego repertuaru. Zajęcia będą odbywać się w sierpniu. Termin i godziny zajęć ustalane indywidualnie z instruktorem pod numerem tel.: 44 635 19 26.

 

Ceramiczne zoo

Data: 15.02 i 25.02.2022
Godzina: 10:00-11:30
Miejsce: sala plastyczna MCK
Wiek uczestników: 7-9 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Mirosława Świtoń

 

Lubicie zabawę z gliną? Podczas warsztatów uczestnicy poznają technikę tworzenia i proces wypalenia ozdób ceramicznych. Każdy z nich stworzy ceramiczne zwierzątka, które po wysuszeniu będą później szkliwione. Stworzone prace ozdobią pokoje uczestników lub zostaną wręczone jako prezent najbliższym.

 

Mój świat w kolorach

Data: 15 i 16.02.2022
Godzina: 10:00-12:00
Miejsce: sala plastyczna i sala teatralno-widowiskowa MCK
Wiek uczestników: 10-13 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Agnieszka Bielska

 

Sztuka jest najpiękniejszym językiem ludzkości. Arteterapia łączy i uzupełnia wiele artystycznych dziedzin jak plastykę, taniec, muzykę, dramę, literaturę, film oraz wiele innych. Poprzez zabawę sztuką można wejść w głąb siebie i w sposób pozawerbalny skontaktować się ze swymi emocjami. Dlatego też arteterapia skierowana jest do każdej grupy wiekowej, w której uczestnicy poprzez wszelaką twórczość mogą odkryć swój potencjał. Tym razem MCK proponuje Wam warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci w wieku 10-13 lat pt. „Mój świat w kolorach”, w ramach których uczestnicy nie tylko będą mogli dotknąć sensoplastyki, dramy i choreoterapii ale przede wszystkim zajrzą głębiej do swego pięknego, dziecięcego świata.

 

Co skrywa niewidoczne?

Data: 16.02.2022
Godzina: 12:30-14:00
Miejsce: sala warsztatowa
Wiek uczestników: od 11 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Agnieszka Kuchnik

 

Warsztat „Co skrywa niewidoczne” nasi edukatorzy przygotowali z myślą o młodych odkrywcach i lubiących eksperymentować dzieciach. Podczas zajęć, ich uczestnicy poznają budowę i działanie mikroskopu biologicznego oraz parametry i funkcje cyfrowych kamer mikroskopowych i ich oprogramowanie. Zdobyte umiejętności wykorzystają w praktyce, biorąc pod lupę wiele przyrodniczych okazów. Na zajęciach nauczą się również samodzielnego przygotowania prostych preparatów mikroskopowych oraz w jaki sposób wykorzystać oprogramowanie do przygotowania magicznych zdjęć. Na zakończenie zajęć wykonają własne mikrofotografie, które zabiorą ze sobą do domu.

 

Obrazy malowane sznurkiem

Data: 17.02.2022
Godzina: 10:00-11:30
Miejsce: sala plastyczna MCK
Wiek uczestników: 8-10 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Mariola Biegańska

 

Malowanie sznurkiem to niezwykle łatwa ale i twórcza technika, która pobudza wyobraźnię. Zanurzony w farbie sznurek tworzy zupełnie niespotykane obrazy – uczestnicy poszukają na swoich kartkach elementów z których dzięki inwencji stworzą ciekawą abstrakcyjną całość. Podczas warsztatów udowodnimy, że do tworzenia wielobarwnych prac wystarczy trochę farby, sznurek i kartka papieru.

 

Giga sól do kąpieli

Data: 17.02.2022
Godzina: 12:30-13:30
Miejsce: sala warsztatowa MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-12 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Ilona Froncala

 

Podczas warsztatu dzieci stworzą domowej roboty kosmetyk – sól do kąpieli. Do jej przygotowania wykorzystają różne rodzaje soli, aromaty, olejki eteryczne oraz suszone kwiaty. Tak przygotowaną sól do kąpieli dzieci zamkną w szklanym słoiczku, dzięki czemu wraz z nimi bezpiecznie dotrze do domu. Będzie to idealny pomysł do użycia podczas relaksującej kąpieli lub jako podarunek dla bliskiej osoby.

 

Kartka potworek 3D

Data: 18.02.2022
Godzina: 10:00-11:30
Miejsce: sala plastyczna MCK
Wiek uczestników: od 9 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Małgorzata Kucharska

 

Podczas warsztatów uczestnicy krok po kroku z kolorowych brystoli, za pomocą nożyczek i kleju, wykonają śmieszną kartkę z wizerunkiem potworka w technice 3d. Własnoręcznie wykonane kartki będą mogły spersonalizować i podarować wybranej przez siebie osobie.

 

Feryjne Jam Session

Data: 18.02 i 22.02.2022
Godzina: 17:00-20:00
Miejsce: sala koncertowa MCK
Wiek uczestników: od 12 lat
Odpłatność: bezpłatne
Koordynator: Michał Stempczyński

 

Co powiecie na wspólne muzykowanie pod okiem naszego instruktora? Feryjne Jam Session to bezpłatne spotkania dla osób grających już na instrumentach, chcących rozwijać swoje umiejętności gry na instrumencie w formie zespołowej oraz integrujących się by poznać nowe osoby ze środowiska muzycznego miasta. Do dyspozycji uczestników będzie przygotowane nagłośnienie w formie wzmacniaczy gitarowo – basowych, instrumentów klawiszowych, wokalu oraz perkusji. Wstęp wolny.

 

Pacynki w kadrze

Data: 21.02.2022
Godzina: 10:00-13:00
Miejsce: sala teatralno-widowiskowa MCK PGE GM
Wiek uczestników: od 10 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Agnieszka Bielska i Mariola Biniek

 

Serdecznie zapraszamy na teatralno-filmowe warsztaty z niezwykłymi pacynkami Adasiem i Ewką. Lalki odwiedziły jakiś czas temu Miejskie Centrum Kultury i z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru opowiadały o działalności artystycznej placówki. Po przerwie wracają z tęsknotą do nas i pragną wraz dziećmi ,podczas ferii zimowych pobawić się w teatr. Oczywiście znając te niezwykłe pacynkowe osobowości pewnie sfilmują te działania i podzielą się nimi w mediach społecznościowych i na stronie Miejskiego Centrum Kultury. Zapraszamy więc dzieci od lat 10 do wspólnej przygody, która zostanie zwieńczona zabawną historią filmową.

 

Papierowa florystyka

Data: 21.02.2022
Godzina: 10:00-11:30
Miejsce: sala plastyczna MCK
Wiek uczestników: 8-10 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Mariola Biegańska

 

Wiosna za pasem… nie możemy się już doczekać porannej rosy na trawie, śpiewu ptaków i przede wszystkim pierwszych pączków kwiatów. Podczas warsztatów wspólnie z naszą instruktor stworzycie różnobarwne kompozycji kwiatowe z wykorzystaniem bibuły i kolorowego papieru. Wszystko po to, by przywołać Wiosnę!

 

Roztańczona zima

Data: 21.02 i 22.02.2022
Godzina: 10:00-11:30
Miejsce: sala taneczna MCK PGE GM
Wiek uczestników: 9-14 lat
Odpłatność: 24 zł (cena za jedne zajęcia)
Koordynator: Anetta Wojtuch

 

Jak co roku nasza instruktor Anetta Wojtuch tanecznym krokiem zabierze Was w podróż, w której poznacie podstawy z jazzy, funky i współczesnego tańca.

 

Modelinowe gadżety

Data: 22.02.2022
Godzina: 12:30-14:00
Miejsce: sala warsztatowa MCK PGE GM
Wiek uczestników: od 7 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Katarzyna Dendek

 

Na warsztacie „Modelinowe gadżety” nasi edukatorzy pomogą rozbudzić dziecięcą wyobraźnię oraz potencjał twórczy. Zaprezentują techniki lepienia i opracowywania modeliny oraz podsuną inspiracji. Z ich pomocą powstaną jedyne w swoim rodzaju rękodzielnicze drobiazgi. Najmłodsi przekonają się, że jedynym ograniczeniem do ich stworzenia jest tylko wyobraźnia.

 

Giga frajda

Data: 24.02.2022
Godzina: 12:30-14:00
Miejsce: sala warsztatowa MCK PGE GM
Wiek uczestników: 3-7 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Martyna Guderska

 

Jak w niebanalny i kreatywny sposób spędzić czas z dzieckiem? Na warsztatach z elementami sensoplastyki nasi Edukatorzy zaprezentują nietuzinkowe pomysły na zabawę z dziećmi przy użyciu prostych i dostępnych produktów takich jak mąka, fasola, makaron. Podczas zajęć dzieci będą przekładać, przesypywać i przesiewać. Zarówno najmłodszym, jak i ich rodzicom frajdę sprawi zabawa różnymi masami i glutkami. Wspólnie przekonają się, jak niewiele trzeba, aby fajnie się bawić.

 

Kropka do kropki

Data: 24.02.2022
Godzina: 10:00-11:30
Miejsce: sala plastyczna MCK PGE GM
Wiek uczestników: od 9 lat
Odpłatność: 24 zł
Koordynator: Małgorzata Kucharska

 

Zabawa kolorem – czyli coś co młodzi artyści lubią najbardziej! Zadaniem uczestników warsztatów będzie namalowanie obrazka metodą kolorowych kropek ułożonych w geometryczny wzór, co w efekcie utworzy mandalę. Wykonane prace dzieci zabiorą do domu.

 

źródło: MCK