Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZmieni się organizacja ruchu na Budryka

Zmieni się organizacja ruchu na Budryka

Odcinek Budryka od św. Barbry do Mioceńskiej będzie wyłączony z ruchuOdcinek ul. Budryka od ul. św. Barbry do ul. Mioceńskiej będzie wyłączony z ruchu

 

W przyszłym tygodniu miasto planuje rozpocząć drugi etap przebudowy ulicy Budryka. W związku z tym we wtorek, 24 stycznia, na kolejnym odcinku Budryka – tym razem od ul. św. Barbary do Mioceńskiej – wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowców prosimy o uważną jazdę zgodnie z oznakowaniem.

Największa drogowa inwestycja ostatnich lat, czyli przebudowa ul. Budryka oraz siedmiu innych ulic na Binkowie, wchodzi w kolejną fazę. Ponieważ zakres robót jest ogromny, miasto podzieliło je na etapy.

 

– Chcemy to tak skoordynować, aby nie było zbyt wielkich utrudnień dla mieszkańców. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak dużej inwestycji mogą pojawiać się trudności – tłumaczy wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz. – Dlatego też w rejonie trwających robót wprowadzamy tymczasową organizację ruchu. Prosimy kierowców jeżdżących na Binkowie, aby zwracali uwagę na zmieniające się znaki drogowe – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

 

Teraz wykonawca zajmie się kolejnym odcinkiem ul. Budryka. Mowa o fragmencie między ul. św. Barbary a Mioceńską. W najbliższy wtorek, 24 stycznia, wspomniany odcinek zostanie wyłączony z ruchu. Przypominamy także, że nadal obowiązuje zmieniona organizacja ruchu od Staszica do św. Barbary. Mieszkańcy m.in. bloków przy ul. Budryka mogą swoje samochody zostawiać na parkingu przy ul. Goetla.

Drugi etap prac obejmie wykonanie sieci kanalizacji deszczowej, sanitarnej, wodociągowej, teletechnicznej i elektrycznej. Następnie wykonawca zajmie się robotami drogowymi. Chodzi tutaj o położenie warstwy stabilizacji i podbudowy, potem zaś wylanie trzech warstw asfaltu. Później przyjdzie czas na prace brukarskie, czyli wykonanie chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i zatok autobusowych, a także montaż oświetlenia ulicznego.

 

>>> Czytaj: Przebudowa Budryka – emzetki pojadą inaczej

Przebudowa ulic na Binkowie prowadzona jest jednocześnie w kilku rejonach osiedla. Na fragmencie ul. Budryka od Staszica do św. Barbary wykonawca ukończył już roboty instalacyjne. W najbliższym czasie zajmie się samą ulicą. Z kolei na ulicach Krzemowej, Solnej, Perłowej, Granitowej i Agatowej układane są chodniki. Natomiast na Złotej, Rubinowej, Kiepury, ulicy bez nazwy, Jurajskiej, Dolomitowej i św. Kingi trwają roboty instalacyjne.

Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. 

 

AP

.