Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościZmierzyli się w turnieju sportowo-pożarniczym

Zmierzyli się w turnieju sportowo-pożarniczym

Turniej sportowo-pożarniczy wręczenie nagród
Nagrody wręczyli zawodnikom m.in. prezydent Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Łukasz Politański
Uczniowie bełchatowskich podstawówek i szkół ponadpodstawowych wystartowali w Miejskim Turnieju Sportowo-Pożarniczym. Tak jak w latach poprzednich i tym razem sprawdzali oni swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa oraz sprawności fizycznej. Zwycięzcy wezmą udział w kolejnym – powiatowym etapie zawodów.

Miejski Turniej Sportowo-Pożarniczy odbył się w piątek 12 kwietnia. To już kolejna odsłona tego wydarzenia, które przy udziale miasta organizują Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie oraz Zarząd Oddziału Miejskiego OSP. Tym razem w zawodach wystartowało blisko 30 osób. Przed uczestnikami czekało kilka zadań. Najpierw była część sprawnościowa, czyli sztafeta pożarnicza. Później zawodnicy pisali test. Pytania dotyczył m.in. pożarnictwa, historii OSP, pierwszej pomocy. Następnie była odpowiedź ustna. I tutaj zawodnicy musieli wykazać się znakomitą wiedzą z zakresu pożarnictwa.

– Dla młodzieży to okazja, by sprawdzić swoją sprawność fizyczną i wiedzę. W ten sposób przybliżamy także uczniom czym zajmują się Ochotnicze Straże Pożarne. Być może ktoś załapie „bakcyla” i będzie chciał dołączyć do jednostki, na co liczymy. Historia pokazała, że wśród nas czy zawodowych strażaków, są właśnie osoby, które kiedyś startowały w tego rodzaju zawodach – mówi Krzysztof Franczyk, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.  

Prezydent Mariola Czechowska wręczyła zwycięzcom nagrody, a także pamiątkowe dyplomy. Wygrana w Miejskim Turnieju Sportowo-Pożarniczym daje im możliwość udziału w eliminacjach powiatowych turnieju sportowo-pożarniczego. Odbędą się one już w przyszłym tygodniu. Z kolei jego zwycięzcy pojadą na eliminacje wojewódzkie.

Turniej sportowo-pożarniczy test wiedzy
Na uczestników czekały różnorodne pytania