Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaZobacz najlepsze tegoroczne zdjęcia BTF-u

Zobacz najlepsze tegoroczne zdjęcia BTF-u

 Na wystawie prezentowane będą m.in. portretyNa wystawie prezentowane będą m.in. portrety

 

Prezydent Mariola Czechowska zaprasza na wernisaż ostatniej w tym roku wystawy Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Będzie można zobaczyć blisko 60 zdjęć autorstwa dwudziestu fotografów. Ekspozycję, która zostanie otwarta już w najbliższy piątek, 18 listopada, będzie można zwiedzać w MCK PGE Gigantach Mocy do połowy stycznia.

 

Wraz ze zbliżającym się końcem roku Bełchatowskie Towarzystwo Fotograficzne przygotowało wystawę przeglądową. Na tegorocznej, piętnastej już międzynarodowej ekspozycji, zaprezentowane będą prace wykonane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. – Autorami zdjęć są przede wszystkim członkowie Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego, ale nie tylko. Do udziału w projekcie zaproszeni zostali także zaprzyjaźnieni fotograficy z Czech. Swoje prace zaprezentują Eva Stanovská z Pardubic (miasta partnerskiego Bełchatowa) i Petr Vlasák z Pragi – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes BTF-u.

Jak zwykle przy wystawach przeglądowych, tematyka jest bardzo zróżnicowana: od portretu, krajobrazu i architektury, przez street foto do martwej natury. – Zależało nam, by nasza wystawa nie była monotematyczna. Dlatego też poprosiliśmy wszystkich autorów, by pokazali to, co lubią fotografować i wybrali swoje ulubione tegoroczne zdjęcia – dodaje prezes Juchniewicz.

 

Na wernisaż wystawy zapraszamy już w najbliższy piątek, 18 listopada, do MCK PGE Gigantów Mocy. Początek o godz. 18:00. Ekspozycję BTF-u, która dostępna będzie Galerii „Na Piętrze”, będzie można zwiedzać do połowy stycznia 2023 r.

 

AP

 

plakatBTF www