Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportAktywne ferie. Trenowali pod okiem mistrzyni

Aktywne ferie. Trenowali pod okiem mistrzyni

Aktywne ferie. Trenowali pod okiem mistrzyni w hali Energia
Młodym sportowcom pogratulowała m.in. prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska
To było prawdziwe święto sportu. W hali Energia setki młodych bełchatowian mogło spróbować swoich sił w curlingu, biathlonie, hokeju czy jeździe na zjazdówkach. Nie lada atrakcją było dla nich spotkanie z wicemistrzynią olimpijską w łyżwiarstwie szybkim Natalią Czerwonką.

Sporty zimowe w Polsce nie cieszą się aż taką popularnością, jak te letnie czy uprawiane w halach. W Bełchatowie zostały jednak „odczarowane”. A to za sprawą Igrzysk Zimowej Akademii Sportu, które w naszym mieście odbyły się już po raz trzeci.

– Igrzyska, które ponownie zorganizowaliśmy wspólnie z Miejskim Centrum Sportu, to jedna z naszych tegorocznych feryjnych propozycji. Jak widać po ilości chętnych młodych sportowców, ta forma spędzania czasu bardzo się dzieciom i młodzieży podoba. Myślę, że to doskonała okazja do tego, aby się poruszać. To nie tylko możliwość poznania sportów zimowych, ale przede wszystkim dobra zabawa – podkreśla prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Podobnego zdania jest wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. Jak zaznacza, Igrzyska pozwoliły wprowadzić dzieci i młodzież w klimat dużej sportowej imprezy.

– Cieszę się, że jest tak duży odzew. Dzieciaki odkrywają nowe pasje, rywalizują i widać, że sprawia im to ogromną frajdę. A mogą to zrobić pod okiem wybitnego sportowa, jakim bez wątpienia jest pani Natalia Czerwonka. Kto wie, być może właśnie tutaj zapoczątkuje się kolejna sportowa kariera – mówi wiceprezydent Bełchatowa Dariusz Matyśkiewicz.

Impreza w hali Energia zgromadziła setki młodych bełchatowian. Mogli oni spróbować swoich sił w kilku zimowych dyscyplinach sportowych. W biathlonie strzelali z broni laserowej, rozgrywali mecz hokeja lub mini hokeja, jeździli saneczkami i bobslejem. Dodatkowo mogli poszusować deską snowboardową, a w specjalnym symulatorze narciarskim zmierzyć się ze stromym, ośnieżonym stokiem.

– Chcieliśmy przybliżyć młodym bełchatowianom specyfikę sportów zimowych i widać, że nam się to udało. To wydarzenie promuje praktycznie najważniejsze dyscypliny. Co ważne, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, które już je znają, ale również tych, które do tej pory nie miały przyjemności ich spróbowania. Tutaj mogą je poznać, a być może również zdecydować się na ich uprawianie – podkreśla Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Aktywne ferie. Trenowali pod okiem mistrzyni

Stanowiskom sportowym towarzyszyła również wystawa dotycząca historii zimowych igrzysk olimpijskich i startów Polaków. Zaprezentowane na niej były stroje olimpijskie oraz repliki medali. Ponadto każdy z uczestników mógł porozmawiać i poćwiczyć ze wspomnianą wcześniej Natalią Czerwonką. Wicemistrzyni olimpijska z Soczi opowiadała o swoich początkach z łyżwiarstwem szybkim. Zdradziła również, jak osiągnąć mistrzowski poziom.

– Po raz pierwszy z łyżwiarstwem szybkim zetknęłam się w czwartej klasie szkoły podstawowej. I to zupełnie przez przypadek. Dlatego cieszę się, że mogę tu być, opowiadać dzieciom o swojej dyscyplinie, która jest jednak mało znana. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się ich wyciągnąć z domu, sprzed telewizorów i tabletów. Sport sprawia, że jesteśmy zdrowsi, szczęśliwsi, wydzielają się endorfiny. Daje mnóstwo radości, a przede wszystkim wychowuje. Uczy cierpliwości, pokory, systematyczności. A to właśnie te pozytywne cechy później przydają się w dorosłym życiu – tłumaczy Natalia Czerwonka. – Poza tym mówię dzieciakom, że trzeba mieć marzenia. Co prawda, żeby się spełniły, trzeba na nie mocno pracować. Ale jeśli czegoś się naprawdę mocno pragnie, to wszystko jest możliwe – dodaje mistrzyni.

>>> Zobacz fotogalerię: Igrzyska Zimowej Akademii Sportu w Bełchatowie 2024 r.

Tegoroczne Igrzyska Zimowej Akademii Sportu wspólnie z miastem zorganizowały Miejskie Centrum Sportu oraz BDB Event. Wydarzenie odbyło się zaś pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, a także Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

AP

Wicemistrzyni olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Natalia Czerwonka

Jedną z dyscyplin na igrzyskach był hokej

Dzieci mogły także spróbować curlingu

Biathlon to też strzelanie precyzyjne

Curling sprawiał uczestnikom mnóstwo radości

Prezydent Mariola Czechowska pogratulowała młodym sportowcom

Natalia Czerwonka uczyła dzieci technik łyżwiarskich

Udział w Igrzyskach to możliwość rywalizacji i poznania zimowych dyscyplin sportowych

Uczestnicy Igrzysk mogli spotkać wicemistrzynię olimpijską

MCS_Igrzyska_Zimowe-3512

MCS_Igrzyska_Zimowe-3512