Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaLaureaci miejskiego konkursu plastycznego nagrodzeni

Laureaci miejskiego konkursu plastycznego nagrodzeni

Laureaci miejskiego konkursu plastycznego nagrodzeni
Prezydent Mariola Czechowska oraz wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz pogratulowali laureatom miejskiego konkursu
Prezydent Mariola Czechowska wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu na Bełchatowską Kartkę Wielkanocną. Pogratulowała także wszystkim dzieciom, które wzięły udział w tegorocznej miejskiej zabawie plastycznej.

Trzecia już edycja miejskiego konkursu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych bełchatowian. Wpłynęło ponad 250 prac, które łączy wspólny mianownik. Wszystkie są piękne, kolorowe, pozytywne i pełne bełchatowskich elementów. Jury miało trudny orzech do zgryzienia, by wybrać te najpiękniejsze. Zwycięzców poznaliśmy 6 marca. O tym, które wygrały, pisaliśmy w naszym artykule: Oficjalne kartki wielkanocne Bełchatowa wybrane.

W środę 27 marca z laureatami konkursu „Bełchatowska kartka wielkanocna” spotkała się prezydent Mariola Czechowska. Tego dnia w urzędzie miasta autorzy zwycięskich oraz wyróżnionych kartek odebrali nagrody.

– Z każdą kolejną edycją naszego konkursu wpływa coraz więcej prac. Wszystkie są niezwykle piękne. Natomiast, jak to w konkursach bywa, musieliśmy wybrać te najpiękniejsze. Wszystkim Wam pięknie gratuluję i dziękuję, że wzięliście udział w konkursie na „Bełchatowską kartkę wielkanocną” – powiedziała prezydent Mariola Czechowska.

>>> Zobacz fotogalerię: Wręczenie nagród laureatom konkursu na „Bełchatowską kartkę wielkanocną”

Zadanie konkursowe poległo na wykonaniu karty wielkanocnej, którą można wysłać lub wręczyć najbliższym podczas świątecznego spotkania. Co ważne, musiały się na niej znaleźć elementy nawiązujące do Bełchatowa lub loga naszego miasta. Uczestnicy wykorzystali niemal wszystkie dozwolone techniki plastyczne. Konkretnie chodzi m.in. o rysowanie, malowanie, wyklejanie czy chociażby wydzieranie. Jak przyznają nagrodzeni, inspiracji szukali dosłownie wszędzie.

– Od dawna zajmuję się wyszywaniem, postanowiłam więc, że wykorzystam te swoje umiejętności. To bardzo pracochłonna praca. Zrobienie kartki zajęło mi około pięciu, sześciu godzin. Dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać w konkursie – mówi Katarzyna Wolska (I miejsce, kat. kl. IV-VIII). Akurat byłem u cioci i tam robiłem kartkę. Dałem oczywiście duży znak Bełchatowa. Bardzo lubię to miasto. I bardzo lubię Wielkanoc. Szczególnie, jak zajączek przychodzi i zostawia czekoladowe jajeczka. Dokładnie takie, jak na mojej kartce – dodaje Michał Włodarczyk (I miejsce, kat. przedszkolaki). Ja narysowałam herb Bełchatowa, ale taki inny. Zamiast Ewy i Adama na mojej kartce jest zajączek i pisklaczki – wyjaśnia z kolei Gabriela Wolska (I miejsce, kat. przedszkolaki).

>>> Zobacz fotogalerię: Zwycięskie prace w konkursie „Bełchatowska kartka wielkanocna” 2024

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy. Nagrodzone oraz wyróżnione kartki można oczywiście podziwiać w holu Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1 (pierwsze piętro). Natomiast wszystkie konkursowe prace będą publikowane na naszym facebookowym profilu przez kilka następnych dni – aż do Wielkiej Soboty.

AP

Wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu
Zwycięskie oraz wyróżnione prace można podziwiać w holu urzędu miasta