Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościOficjalne kartki wielkanocne Bełchatowa wybrane

Oficjalne kartki wielkanocne Bełchatowa wybrane

Jury wybierało spośród ponad 250 nadesłanych na konkurs prac
Przyszedł czas, żeby ogłosić wyniki konkursu na „Bełchatowską kartkę wielkanocną”. Po burzliwych dyskusjach jury wybrało zwycięskie prace. To właśnie one będą oficjalnymi tegorocznymi świątecznymi kartkami prezydenta miasta.

Konkurs na „Bełchatowską kartkę wielkanocną” odbył się już po raz trzeci. Warto podkreślić, że tegoroczna edycja była pierwszą, w której udział wzięli nie tylko uczniowie szkół podstawowych, ale również przedszkolaki. Zadanie konkursowe było proste. Trzeba było przygotować świąteczną kartkę, która nawiązywać będzie do Wielkanocy oraz walorów Bełchatowa i jego loga. Podejście do tematu, kreatywność autorów, a także liczba nadesłanych prac mile zaskoczyły jury, które musiało ocenić ponad 250 projektów.

– Każdego roku wybór tej jednej jedynej kartki, która zostanie „Bełchatowską kartką wielkanocną” to nie lada wyzwanie. Pomysłowość młodych twórców nie zna granic, a dziecięca wyobraźnia ograniczeń. Wszystkie kartki były piękne, ciekawe i wyjątkowe, każda zasługuje na nagrodę. Ale zgodnie z regulaminem mogliśmy wyróżnić zaledwie kilka z nich – mówi prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. – Dziękuję wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie. Mam nadzieję, że był to dla Was naprawdę miły czas i dobrze się bawiliście. Wspaniale pokazaliście własne wizje Świąt Wielkanocnych i ich związek z Bełchatowem. Oglądanie każdej z nadesłanych prac sprawiło nam wiele radości – dodaje prezydent Czechowska.

Oficjalne kartki wielkanocne Bełchatowa wybrane

Prace konkursowe oceniane były w trzech kategoriach: przedszkolaki, klasy I-III oraz klasy IV-VIII.

W pierwszej jury przyznało trzy równorzędne pierwsze miejsca. Zwycięzcami okazali się Gabriela Wolska, Szymon Marczyk oraz Michał Włodarczyk. Wyróżnienie natomiast otrzymali: Róża Krupska, Hanna Sędzicka, Julia Hawrysz, Lena Lis oraz Igor Nowakowski.

Wśród uczniów młodszych klas szkół podstawowych pierwsze miejsce przypadło w udziale Marii Kołodziejczyk. Drugie miejsce zajął Oliwier Antoszczyk, trzecie zaś Borys Bochman. Także w tej kategorii jury przyznało kilka wyróżnień. A konkretnie trzy – dla Hanny Szepiećko, Weroniki Galaichuk i Anny Mokrzyńskiej.

Ostatnia kategoria to uczniowie klas IV-VIII. Tutaj najwyżej ocenione zostały kartki wykonane przez Katarzynę Wolską oraz Filipa Kociugę, którzy otrzymali dwa pierwsze miejsca. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się praca Sebastiana Klocka. Z kolei wyróżnienia powędrowały do Michaliny Załęcznej, Kuby Bogińskiego i Michała Stelmaszczyka.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy. O terminie wręczenia nagród poinformujemy nagrodzonych telefonicznie.

>>> Zobacz zwycięskie i wyróżnione prace w miejskim konkursie na „Bełchatowską kartkę wielkanocną”

AP

Gabriela Wolska - I miejsce, kat. przedszkola

Gabriela Wolska – I miejsce, kat. przedszkola

Szymon Marczyk - I miejsce, kat. przedszkola

Szymon Marczyk – I miejsce, kat. przedszkola

Michał Włodarczyk - I miejsce, kat. przedszkole

Michał Włodarczyk – I miejsce, kat. przedszkole

Maria Kołodziejczyk - I miejsce, kat. klasy I-III

Maria Kołodziejczyk – I miejsce, kat. klasy I-III

Filip Kociuga - I miejsce, kat. klasy IV-VIII

Filip Kociuga – I miejsce, kat. klasy IV-VIII

Katarzyna Wolska - I miejsce, kat. klasy IV-VIII

Katarzyna Wolska – I miejsce, kat. klasy IV-VIII