Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacja"Mickiewicz" zaprasza ósmoklasistów na Dzień Otwarty

„Mickiewicz” zaprasza ósmoklasistów na Dzień Otwarty

"Mickiewicz" zaprasza ósmoklasistów na Dzień Otwarty
Klasa ratownictwa medycznego to jedna z propozycji „Mickiewicza” dla ósmoklasistów
Już niebawem, bo 22 kwietnia, rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ciekawą ofertę dla ósmoklasistów przygotowało miejskie III LO. By ją poznać, warto wybrać się na Dzień Otwarty, który w „Mickiewiczu” odbędzie się w środę 10 kwietnia.

Miejskiej III Liceum Ogólnokształcące to szkoła z tradycjami, która oferuje młodzieży wybór ciekawych kierunków dalszego kształcenia w klasach profilowanych. Do wyboru są klasy ratownictwa medycznego, sportowa i – ciesząca się od lat ogromnym zainteresowaniem – psychologiczna społeczna. Każda z nich ma dedykowane zajęcia dodatkowe, warsztaty oraz rozszerzenia. Licealiści uczestniczą również w wykładach na współpracujących z „Mickiewiczem” uczelniach wyższych, np. Uniwersytecie Łódzkim czy Uniwersytecie Medycznym. Nie brakuje także zajęć w bełchatowskim szpitalu czy straży pożarnej, tak by uczniowie mogli poznać także praktyczną stronę być może swoich przyszłych zawodów.

„Mickiewicz” zaprasza ósmoklasistów na Dzień

Pełną ofertę miejskiego liceum będzie można poznać podczas Dnia Otwartego, na który cała społeczność „Mickiewicza” zaprasza w środę 10 kwietnia. Między godz. 12:00 a 14:00 będzie można spotkać się w uczniami i nauczycielami, poznać szkołę „od podszewki”. W planach są ciekawe gry, konkursy i quizy. Nie zabraknie też muzyki, śpiewu i dobrej zabawy. Szczegółowe informacje na temat pełnej oferty edukacyjnej III Liceum Ogólnokształcącego oraz naboru na nowy rok szkolny znaleźć można na stronie mickiewicz.belchatow.pl a także na facebookowym profilu placówki.

AP

Plakat - Dzień Otwarty w "Mickiewiczu"