Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaMiejskie podstawówki zapraszają na dni otwarte

Miejskie podstawówki zapraszają na dni otwarte

Miejskie szkoły podstawowe zapraszają na dni otwarte
Dni otwarte to dobra okazja, aby poznać dobrze ofertę edukacyjną każdej z miejskich szkół; fot. archiwum
Trwa rekrutacja do zerówek i klas pierwszych. By ułatwić rodzicom wybór, miejskie podstawówki organizują dni otwarte. To okazja do zapoznania się z bogatą i różnorodną ofertą placówek, z nauczycielami, a także z warunkami, jakie szkoły proponują przyszłym uczniom.

– Gorąco zachęcamy wszystkich rodziców, by skorzystali z tej możliwości. Miejska oferta edukacyjna jest zróżnicowana, dostosowana do różnych potrzeb zarówno uczniów, jak i opiekunów. Każda z naszych szkół ma nieco inną specyfikę. Dlatego przed złożeniem dokumentów rekrutacyjnych warto nieco lepiej poznać placówkę, do której zamierzamy we wrześniu posłać nasze dzieci – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za miejską oświatę. – W naszym mieście stawiamy na otwartość szkół. Podczas dni otwartych można zobaczyć pokazowe zajęcia, sprawdzić, jak wyglądają sale lekcyjne i pracownie, poznać grono pedagogiczne. Dodatkowo warto poznać zaplecze sportowe czy przestrzeń do zabawy i gier. Z pewnością wszystko to pomoże to rodzicom wybrać jak najlepszą placówkę dla ich dzieci – dodaje wiceprezydent Politański. 

Miejskie szkoły podstawowe zapraszają na dni otwarte

Dni otwarte w miejskich szkołach podstawowych już wystartowały. Jako pierwsza przyszłych uczniów i ich rodziców gościła Szkoła Podstawowa nr 3. W poniedziałek 12 lutego był koncert walentynkowy, ale można było także porozmawiać z dyrekcją i nauczycielami, zwiedzić sale lekcyjne czy wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Kiedy będzie można zajrzeć do kolejnych szkół? Harmonogram zamieszczamy poniżej.

  • Szkoła Podstawowa nr 1 (ul. Dąbrowskiego 11) – 1 marca, godz. 17:00 – 19:00,
  • Szkoła Podstawowa nr 4 (ul. Lipowa 11) – 5 marca, godz. 16:30,
  • Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Szkolna 10) – 28 lutego, godz. 16:00,
  • Szkoła Podstawowa nr 8 (os. Dolnośląskie 112 A) – 27 lutego, godz. 17:00,
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 (Dolnośląskie 204 A) – 12 marca, godz. 16:30,
  • Szkoła Podstawowa nr 12 (ul. Budryka 7), 4-8 marca, godz. 9:00 – 10:00 i 14:00 – 16:00; 5 marca, godz. 9:00 – 10:00 i 16:30 – 18:00,
  • Szkoła Podstawowa nr 13 (ul. Słowackiego 8) – 29 lutego, godz. 9:00.

Rekrutacja do szkół podstawowych

Rodzicom natomiast przypominamy, że dokumenty rekrutacyjne do zerówek oraz klas pierwszych w miejskich szkołach podstawowych można składać do 15 marca. Wnioski dostępne są w każdej z placówek, można je także pobrać z ich oficjalnych stron internetowych. Więcej na ten temat piszemy zaś w naszym artykule: Pora na rekrutację do miejskich podstawówek.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych szkoły wywieszą 22 marca. Następnie do 29 marca rodzice i opiekunowie będą mieć czas na deklarację, czy ich dziecko będzie korzystać z danej placówki. Ostateczne listy poznamy zaś 29 marca. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się natomiast czerwca.

AP