Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaSeniorze, zapisz się na zajęcia komputerowe

Seniorze, zapisz się na zajęcia komputerowe

Seniorze, zapisz się na zajęcia komputerowe w bibliotece
Aby wziąć udział w zajęciach, trzeba się wcześniej zapisać telefonicznie
Masz 60 lat lub więcej? Zapisz się na darmowe zajęcia komputerowe w bibliotece i naucz się obsługiwać katalog online. Pierwsza lekcja odbędzie się w siedzibie głównej biblioteki publicznej już w najbliższy czwartek, czyli 4 kwietnia.

Bełchatowska biblioteka publiczna od lat dokłada starań, by była miejscem dostępnym dla jak największej liczby czytelników. Mowa tutaj także o czytelnikach z różnych grup społecznych – o najmłodszych do najstarszych. I to właśnie do tej drugiej z grup skierowana jest najnowsza biblioteczna propozycja, czyli zajęcia komputerowe dla seniorów.

– Seniorzy zgłaszali nam problemy z posługiwaniem się katalogiem bibliotecznym. Dlatego też postanowiliśmy zorganizować dla nich specjalne zajęcia. Chcemy pokazać, jak obsługiwać katalog naszej biblioteki. Dodatkowo zaznajomimy ich także z obsługą aplikacji „Sowa MOBI” – tłumaczy Marcin Królik, kierownik Działu Opracowania Zbiorów i Bibliografii Regionalnej MiPBP.

Jak dodają pracownicy biblioteki, umiejętność obsługi katalogu online może wyraźnie ułatwić aktywne czytelnictwo. Tym bardziej w powiązaniu z niezwykle popularną wśród starszych bełchatowian usługą, czyli „Książka na dowóz”. – Do tej pory seniorzy chcący skorzystać z takiej możliwości dzwonili do nas. Teraz po ukończeniu naszego kursu będą mogli bezpośrednio sami, w swoim komputerze zamówić interesującą ich książkę. My zaś potem zawieziemy ją naszym starszym czytelnikom, bezpośrednio do ich domów. To z całą pewnością ułatwienie dla seniorów, którzy niejednokrotnie mają problemy z poruszaniem się lub po prostu zachorowali i nie mogą wyjść z domu – dodaje Marcin Króli z biblioteki publicznej.

Szkolenia będą prowadzone w małych grupach. W planach jest, by odbywały się one w każdy pierwszy czwartek miesiąca. W kwietniu przypada on 4. dnia miesiąca. Zainteresowani seniorzy, którzy chcą wziąć udział w zajęciach, nadal mogą się zgłaszać do bełchatowskiej biblioteki. W tym celu wystarczy zadzwonić pod numer tel. 44 635 03 17.

AP

Plakat - zajęcia komputerowe dla seniorów