Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościSkosztuj pyszności z food trucków

Skosztuj pyszności z food trucków

Na zdjęciu dwóch kucharzy prezentuje burgera z food truckaBurgery to jedna z kilkunastu smakowych propozycji najbliższego zlotu food trucków; fot. archiwum

 

Najbliższy weekend w Bełchatowie zapowiada się smakowicie. A to za sprawą restauracji na kółkach, które zaparkują za Gigantami Mocy. Przysmaki z różnych zakątków świata serwowane będą od piątku do niedzieli (13 – 15 maja).

Food trucki cieszą się niegasnącą popularnością. Po dłuższej przerwie spowodowanej pandemią mobilne restauracje ponownie będą w Bełchatowie serwować dania niemal z każdej strony świata. Wiosenne, kulinarne świętowanie zaplanowaliśmy na najbliższy weekend. Wszystkich amatorów dobrej, oryginalnej kuchni, już dziś zapraszamy na zlot na placu Narutowicza. Wachlarz dań, jakich będzie można skosztować, jest bardzo szeroki. Każdy z pewnością znajdzie swój smak.

A będzie w czym wybierać, bowiem zawita do nas piętnaście food trucków. Nie zabraknie sycących dań głównych, przekąsek i deserów. Rzemieślnicze burgery, meksykańskie specjały, chińskie pierożki, włoskie panini, aromatyczne zupy ramen to tylko niektóre z propozycji. Do tego słodkości – hiszpańskie churros, owoce w czekoladzie, bajgle i kołacze – z pewnością rozpieszczą nawet najbardziej wybredne podniebienia.

Na tym nie koniec. W okolicy restauracyjnych pojazdów zorganizowana zostanie specjalna strefa dla dzieci i młodzieży z dmuchańsami. Atrakcji nie zabraknie, organizatorzy zadbali bowiem też o inne formy rozrywki, w tym konkursy z nagrodami.

 

Zlot food trucków na placu Narutowicza (za budynkiem MKC PGE Gigantów Mocy) startuje w piątek, 13 maja, o godz. 15:00. W sobotę, 14 maja, potrawy serwowane będą od 12:00 do 22:00, zaś w niedzielę – między 12:00 a 20:00. Szczegóły na plakacie poniżej oraz na facebookowym profilu poświęconym temu wydarzeniu https://www.facebook.com/events/971549206766662?ref=newsfeed.

 

AP

 

Plakat dot. majowego zlotu foodtruckówPlakat dot. majowego zlotu foodtrucków