Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaAktorzy z łódzkiego Jaracza zagrają w Bełchatowie

Aktorzy z łódzkiego Jaracza zagrają w Bełchatowie

Spektakl Jaracza - zdjęcie ze spektaklu "Gwałtu, co się dzieje"
Na scenie zobaczymy m.in. Monikę Badowską, Sarę Lityńską, Radosława Osypniuka, fot. Teatr im. S. Jaracza w Łodzi
W MCK PGE Gigantach Mocy po raz kolejny będzie można zobaczyć spektakl Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi. Przedstawienie już 23 kwietnia, początek o godz. 19:00. Tym razem będzie to „Gwałtu, co się dzieje” Aleksandra Fredry.

Pokaz spektaklu w Bełchatowie odbędzie się w ramach programu Wojewódzkie Jaracza Wędrówki. A wspólnie z łódzkim teatrem Jaracza na spektakl zaprasza Miejskie Centrum Kultury.

Gwałtu, co się dzieje! Aleksander Fredro napisał w 1826 roku. Akcja komedii rozgrywa się w miejscowości o wdzięcznej nazwie Osiek. Zamieszkują ją fajtłapowaci mężczyźni i sprawujące surowe rządy nad nimi kobiety. Rodzi to szereg komicznych sytuacji. Wydaje się, że nic nie zakłóci ustalonego porządku. Pojawiają się jednak pewne niespodziewane komplikacje. W ich wyniku srogi reżim władczyń Osieku zaczyna się chwiać w posadach. Podkopuje go przede wszystkim, jak to często u Fredry bywa, miłość. W matriarchacie, podobnie jak w patriarchacie, nie jest jej łatwo. Musi walczyć o swoje. I walczy. Jest uparta i sprytna, śmiała, mimo grążących niebezpieczeństw i mnożących się przeszkód, niezłomnie dąży do celu. Gdy go osiąga, zwaśnione płcie godzą się ze sobą. Szczęśliwy finał. A może tylko chwilowe zawieszenie broni w toczącej się od zawsze walce płci?


Sprzedaż biletów trawa. W cenie 40 zł można zakupić w kasie Miejskiego Centrum Kultury oraz online na stronie: bilety.mckbelchatow.pl.

Spektakl Jaracza - plakat promujący spektkal