Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaNiedzielne popołudnie z teatrem. Zapraszamy do Gigantów

Niedzielne popołudnie z teatrem. Zapraszamy do Gigantów

Zdjęcie ze spektaklu Koziołek Matołek i jego przygody
Podczas spektaklu dzieciaki przeżyją fantastyczne przygody z Koziołkiem Matołkiem
Maluchy będą mieć okazję, aby poznać przygody „Koziołka Matołka”. A wszystko za sprawą przedstawienia, które zagości na scenie MCK PGE Gigantów Mocy już 21 kwietnia. Początek o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy dzieci, a także dorosłych.

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zaprasza na kolejny spektakl dziecięcy. „Koziołek Matołek i jego przygody” to muzyczna bajka pełna ciekawych przygód oraz  niezapomnianych wrażeń. A jej scenariusz oparty jest na motywach książki Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Podczas spektaklu dzieciaki będą miały okazję wyruszyć w podróż dookoła świata z kultowym Koziołkiem Matołkiem w poszukiwaniu mitycznego Pacanowa. Na jego drodze stanie: Zając Piłkarz, Jeż Igiełka, Ośmiornica Tosia. W Himalajach Matołek pozna samuraja Hirotaro, który nauczy go władać samurajskim mieczem, a na Czarnym Lądzie spotka plemię Himba, z którym zanuci afrykańską melodię. Dzieciaki natomiast pomogą Matołkowi rozwiązać słowne łamigłówki zadane przez niegroźnego Pirata.

„Koziołek Matołek” z pewnością spodoba się dzieciom, ale też dorosłym, którzy wciąż czują sentyment do dawnych kreskówek. Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi, wartko tocząca się akcja we wspaniałej autorskiej oprawie muzycznej sprawi, że całe rodziny z uśmiechem zagłębią się w koziołkowych przygodach. Dlatego warto zajrzeć do MCK PGE Gigantów Mocy na tę teatralną ucztę.

Bilety w cenie 20 zł można kupić online na https://bilety.mckbelchatow.pl/, a także w kasie Miejskiego Centrum Kultury.

Plakat dot. spektaklu Koziołek Matołek i jego przygody