Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaW Noc Muzeów atrakcji nie zabraknie

W Noc Muzeów atrakcji nie zabraknie

Co roku Noc Muzeów w bełchatowskim Muzeum Regionalnym to wyjątkowe wydarzenie/ fot. archiwumCo roku Noc Muzeów w bełchatowskim Muzeum Regionalnym to wyjątkowe wydarzenie/ fot. archiwum

 

Filmy online, internetowy questing, a do tego ekspozycje stałe i czasowe – to tylko kilka atrakcji, jakie na tegoroczną Noc Muzeów przygotowały MCK PGE Giganty Mocy oraz Muzeum Regionalne. Zwiedzać wieczorową porą – zarówno w świecie realnym jak i wirtualnym – będziemy już w najbliższą sobotę, 15 maja.

 

Noc Muzeów to wyjątkowy czas, kiedy placówki kulturalne w całej Polsce i Europie udostępniają zwiedzającym swoje ekspozycje całkowicie za darmo (bądź za symboliczną opłatą). To okazja, by w niezwyczajnych, bo wieczornych, okolicznościach odwiedzić muzea, wybrać się na wernisaże bądź wystawy lub wziąć w przygotowanych specjalnie na tę jedną noc w roku internetowych wyzwaniach. Podobnie będzie i w tym roku. Ze względu na różnorodność zaplanowanych na tę noc wydarzeń w każdym mieście, podczas Nocy Muzeum nie będą się nudzić nawet najbardziej wymagający zwiedzający. O to, by atrakcji nie brakowało, zadbały bełchatowskie placówki – Giganty Mocy oraz Muzeum Regionalne.

Choć 15 maja Miejskie Centrum Kultury będzie nieczynne, to będzie można zwiedzać ekspozycję w nieco zmienionej formule. W ramach Energetycznej Nocy Muzeów w MCK PGE Gigantach Mocy dla chętnych i odważnych przygotowano specjalny questing z nagrodami. Jak na prawdziwą wyprawę po skarb, śmiałkowie będą podążać w ciemności za tajemniczą postacią, by w gąszczu korytarzy i eksponatów znaleźć ukryte pytania. Na pięciu zwycięzców czekają zestawy upominkowe. Internetowe podchody wystartują o godz. 20:00 na facebookowym fanpage’u MCK PGE Gigantów Mocy (https://www.facebook.com/search/top?q=Giganty%20Mocy).

 

>>> Czytaj artyjuł: Historia bełchatowskiej OSP na wystawie

Z kolei w Muzeum Regionalnym Noc Muzeów upłynie pod znakiem ognia, a dokładnie straży pożarnej. Wszystko w związku z otwartą przed kilkoma dniami wystawą czasową „Zapobiegajmy pożarom”. Na kanale YT placówki (https://www.youtube.com/channel/UCYPspxjFfxQbAYVhVhBbsAg) oraz jej facebookowym profilu (https://www.facebook.com/Muzeum-Regionalne-w-Be%C5%82chatowie-357473087640391) obejrzeć będzie można filmy poświęcone straży pożarnej. By poznać historię bełchatowskiej straży ogniowej, która w tym roku obchodzi 120 lat swojego istnienia, można przyjść do muzeum. Darmowe zwiedzanie zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa sanitarnego (tj. m.in. nakaz zasłaniania ust i nosa, limit odwiedzających, zachowanie 1,5 m dystansu) rozpocznie się o godz. 18:00. Wszyscy, którzy tego wieczora odwiedzą placówkę, mogą spodziewać się także dodatkowych atrakcji związanych z pożarnictwem. Wszelkie informacje o szczegółach pojawią się na stronie muzeum.belchatow.pl. To nie wszystko, co czeka na muzealnych gości. Przez cztery godziny – do 22:00 – będą oni mogli zwiedzać wystawę numizmatyczną poświęconą św. Janowi Pawłowi II, a także ekspozycje stałe, w tym te przedstawiające dzieje miasta i wnętrza dworskie z przełomu XIX i XX wieku.

 

AP

 

Noc Muzeów 2021 w bełchatowskim Muzeum RegionalnymNoc Muzeów 2021 w bełchatowskim Muzeum Regionalnym

 

Energetyczna Noc Muzeów w Gigantach Mocy 2021Energetyczna Noc Muzeów w Gigantach Mocy 2021