Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaPrzygotuj strój retro i wygraj w konkursie

Przygotuj strój retro i wygraj w konkursie

Czekamy na zgłoszenia do konkursu na strój retro
Konkursowe stylizacje powinny oddać modę dwudziestolecia międzywojennego; fot. archiwum
W ostatnią sobotę sierpnia będziemy się bawić na Pikniku u Hellwigów. Na tę okazję przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji. Jedną z nich będzie z pewnością konkurs na strój w stylu retro. Autorzy najlepszych stylizacji mogą liczyć na nagrody rzeczowe.

Jeśli chcesz wziąć udział w zabawie, nic prostszego. Zasady naszej zabawy są proste. Przygotuj strój retro, który najlepiej odda stylistykę lat 20. i 30. XX wieku, i gotowe. A moda dwudziestolecia międzywojennego obfitowała w charakterystyczne elementy, jak chociażby dwurzędowe garnitury, sukienki-tuby i flappery z obniżoną talią czy długie marynarki. Szyku tym luźnym i wygodnym strojom dodawały cekiny, pióra i frędzle. Modne były także inne dodatki: perły, wachlarze, pończochy ze szwem, długie rękawiczki, opaski i spinki z piórami czy kamieniami. Mężczyźni natomiast podwijali rękawy, nosili meloniki i fedory. Na co dzień popularne były też wełniane lub tweedowe „newsboy caps”.

Mamy trzy konkursowe kategorie: strój damski, męski lub dziecięcy. Aby wziąć udział w zabawie, należy wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną poniżej artykułu. Formularz można przesłać pocztą lub złożyć osobiście w Wydziale Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego urzędu miasta przy ul. Kościuszki 15. Można go także wysłać mailem na adres: konkurs@um.belchatow.pl. W tym przypadku jednak formularz należy wcześniej zeskanować. Zgłoszenia do konkursu na strój retro przyjmujemy do 24 sierpnia. Jeśli jednak ktoś nie zdąży do tego dnia, nic straconego. Istnieje także możliwość dostarczenia karty w dniu pikniku.

Konkursowe stylizacje z pewnością ubarwią i podkreślą międzywojenny klimat Pikniku u Hellwigów, który odbędzie się w parku Olszewskich 26 sierpnia. Dlatego uczestników konkursu prosimy o przyjście na to wydarzenie w przygotowanych przez siebie strojach. Będzie to okazja do pokazania swojej kreatywnej, artystycznej duszy, a przy okazji do świetnej zabawy. Ponadto będzie można wygrać cenne nagrody rzeczowe. W swojej ocenie jurorzy będą brać pod uwagę m.in. zgodność przygotowanego stroju ze stylistyką okresu, oryginalność oraz wykorzystane środki wyrazu artystycznego.

AP

Baner - Konkurs na stój retro