Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościUmowa podpisana. Remont Budryka wkrótce

Umowa podpisana. Remont Budryka wkrótce

Podpisana umowa opiewa na blisko 24 mln zł z czego prawie 18 mln zł to dofinansowanie z Polskiego Ładu Podpisana umowa opiewa na blisko 24 mln zł z czego prawie 18 mln zł to dofinansowanie z Polskiego Ładu

 

Budryka, a także siedem innych ulic na os. Binków czeka gruntowny remont. Prezydent Mariola Czechowska podpisała właśnie umowę na realizację tego zadania. To największa drogowa inwestycja od lat. Będzie ona kosztować prawie 24 mln zł. 

 

 

Miasto rusza z kolejną drogową inwestycją. Gruntowna przebudowa czeka aż osiem osiedlowych ulic na Binkowie. Prace będą prowadzone na Budryka, a także Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, Jana Kiepury oraz na ulicy, która nie ma jeszcze nazwy. Umowa z wykonawcą została właśnie podpisana.

– Remont tych ulic, szczególnie Budryka, to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Cieszę się, że lada moment rozpocznie się ich przebudowa. Zakres prac koniecznych do zrealizowania jest ogromny. To jedna z największych osiedlowych inwestycji ostatnich lat – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.  

 

Najwięcej robót szykuje się na ul. Budryka, która remontowana będzie od skrzyżowania z ul. Staszica do ul. Skaleniowej. Na ponad 760 metrach przebudowana zostanie sieć wodociągowa oraz kanalizacje: sanitarna i deszczowa. Dodatkowo wykonane zostanie odwodnienie, w planach jest również budowa oświetlenia oraz odtworzenie pasa drogowego. Natomiast na pozostałych wspomnianych drogach oprócz położenia nowej nawierzchni przebudowane zostanie też uzbrojenie.

 

Wykonawca ma teraz czas na przygotowanie projektu organizacji ruchu, a także harmonogramu prac.

– Zakres robót jest ogromny, dlatego chcielibyśmy, aby były one prowadzone etapowo. W najbliższym czasie przedstawimy mieszkańcom dokładny plan działania. Pracujemy również nad tym, by na czas inwestycji przygotować dla kierowców dodatkowe, tymczasowe miejsca parkingowe – powiedział Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa. – Przebudowa Budryka i siedmiu pozostałych ulic na osiedlu Binków to trudna inwestycja. Dlatego już dziś prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Wszystko po to, abyśmy mogli jeździć po bezpiecznych drogach i w komfortowych warunkach. Choćbyśmy bardzo chcieli, to niestety nie da się przeprowadzić takich prac bez drogowych utrudnień – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Wspomniana inwestycja to także ogromne wyzwanie pod względem finansowym. Jej realizacja stała się możliwa dzięki dofinansowaniu, które miasto pozyskało w ramach tzw. Polskiego Ładu, czyli Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Mowa o niebagatelnej kwocie – blisko 18 mln zł. Wszystko kosztować natomiast będzie prawie 24 mln zł – blisko 13 mln zł pochłonie przebudowa ul. Budryka, zaś nieco ponad 11 mln zł pozostałych ulic.

 

ADA

 

Inwestycję na os. Binków realizować będzie przedsiębiorstwo Domax Inwestycję na os. Binków realizować będzie przedsiębiorstwo Domax